Slavia zužuje kádr. Mick van Buren míří na hostování ke konkurentovi. Kdo další opouští sešívané?

Kádr trenéra Jindřicha Trpišovského se zužuje o další jména. Eden opouští nizozemský útočník Mick van Buren, kterému po hostování vyprší ve Slavii smlouva.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Šestileté působení Micka van Burena v pražském Edenu se chýlí ke svému. Devětadvacetiletému útočníkovi po konci nadcházejícího ročníku vyprší stávající smlouva a novou stále nepodepsal. Příští sezónu navíc opět stráví na hostování, tentokrát ve Slovanu Liberec. „Veškeré administrativní formality budou dotažené během následujících dnů,“ informovali sešívaní na klubových stránkách.

Sportovní ředitel Slovanu Liberec Zdeněk Koukal přiznal, že severočeský klub se o příchod zkušeného Nizozemce zajímal dlouhodobě. „O Micka van Burena jsme měli zájem již delší dobu. Jednání ale byla velmi složitá a jeho příchod k nám do Slovanu se stále oddaloval. Dnes jsme dospěli ke zdárnému konci a Mick se již zapojil do našeho odpoledního tréninku na soustředění v rakouském Aigenu,“ uvedl k zisku nové posily pro klubový web.

izdroj: SK Slavia Praha

Sám Buren, který má za sebou také hostování v nizozemském ADO Den Haag a českobudějovickém Dynamu, se na působení pod Ještědem těší. „Jsem rád, že tu můžu být, znám tady spoustu hráčů, což je pro mě dobře. Máme mladý a motivovaný tým, díky tomu můžeme být úspěšní. Těším se už na zápasy a na fanoušky,“ přiznal ofenzivní univerzál před startem nového ročníku.

Hostovat budou také Talověrov nebo Kinský

Van Buren je kmenovým hráčem Slavie od léta 2016, kdy jej sešívaní vykoupili z dánského Esbjergu. Odchovanec Excelsioru se podepsal pod čtyři mistrovské tituly, zahrál si také v Lize mistrů a dalších evropských pohárech. Jeho potenciál však brzdila četná zranění. Přesto zvládl v nejvyšší soutěži nastoupit k celkem 99 utkáním, ve kterých zaznamenal patnáct branek a u dalších devíti asistoval.

Slavii již dříve formou hostování opustili také ukrajinský stoper Maksym Talověrov, brankář Antonín Kinský nebo gólman Jan Stejskal. Do druholigové Vlašimi pak zamířila dvojice mladých talentů v podobě Filipa Horského a Denise Halinského. Z Edenu navíc trvale odešli také Ondřej Karafiát, Jusuf Hilal, Mads Madsen, Jakub Křišťan, Ladislav Takács, Mohamed Tijani a Ondřej Kúdela.

Prosadí se van Buren v Liberci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní