Slavia nečekaně ztratila v Mladé Boleslavi body. Trpišovský přesto hráče chválil. Proč?

Pražská Slavia pokračuje v jarním trápení na hřišti soupeřů. Proti Mladé Boleslavi nedokázala proměňovat vyložené šance a odváží si do Edenu pouze bod.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Ani třináct střel nestačilo. Pražská Slavia opět ve venkovním prostředí ztratila body. Po utkáních na hřišti Teplic, Českých Budějovic a Slovanu Liberec v nedělním utkání jen remizovala 1:1 na půdě Mladé Boleslavi. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského přitom opět poprvé inkasovali. V 18. minutě naservíroval Tomáš Ladra míč ze strany pro Vasila Kušeje, který zpoza vápna překonal hostujícího brankáře Ondřeje Koláře.

Sešívaní dokázali srovnat o deset minut později. Zimní posila červenobílých Christos Zafeiris si z levé strany navedl míč až do šestnáctky a tvrdou ranou propálil domácího golmana Jana Šedu. Ve druhé půli hosté dostávali Mladou Boleslav pod tlak, jenže šance sešívaných často ztroskotávaly na předfinálních přihrávkách. Míč do sítě dostal až osm minut před koncem Ivan Schranz, jenže jeho trefa nebyla po zásahu videorozhodčího uznána.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Slavia tak opět ztratila body a propadla se až na druhou příčku tabulky. Na vedoucí Spartu, proti které nastoupí za týden, ztrácí dva body. „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, chtěli jsme si vytvořit tlak a jít brzy do vedení. Bohužel se nám to ale nepodařilo, naopak jsme inkasovali výstavní branku,“ kroutil hlavou Trpišovský na tiskové konferenci. Jeho svěřenci podle něj posléze nadále pokračovali v nátlakové hře, která nesla ovoce.

Trpišovský: Na hráčích byl vidět maximální výkon

S přibývajícím časem už tolik příležitostí nepřicházelo, nebezpeční jsme byli jen přes průniky ze stran. Nadějný a nátlakový výkon se nám ale kromě neuznané branky ve výhru přetavit nepodařil,“ doplňuje s tím, že mužstvo podle něj předvedlo povedený výkon. „Na hráčích bylo vidět, že do toho dali naprosté maximum. Na tři body to ale bohužel nestačilo,“ zhodnotil čtvrtou venkovní ztrátu.

Jediná inkasovaná branka utkání jde podle něj na vrub špatné rozehrávky. „Útočný trojzubec Boleslavi na nás vytvořil tlak, i proto jsme měli nahoře dva útočníky, kteří nám měli skrze dlouhé nákopy v podobných situacích pomoci. Místo odkopu jsme šli do kličky mezi dva hráče, přišla ztráta míče a výstavní gól,“ dodal s tím, že více než nedostoupení jej mrzí absence snahy rozevírat prostory v otevřené obraně.

Venkovní mizérii se tak pokusí jeho svěřenci ukončit v sobotu, kdy míří na hřiště pražské Sparty k utkání o první příčku tabulky.

Podala Slavia v Mladé Boleslavi kvalitní výkon?