Slavia opět ztratila proti Hradci Králové body, trenér Trpišovský zuřil. Kde vidí příčinu remízy?

Potřetí v řadě nedokázali sešívaní uspět proti Hradci Králové. Kde viděl příčinu remízového výsledku 1:1 trenér Slavie Jindřich Trpišovský?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Pražská Slavia poslední utkání základní části ligového ročníku nezvládla. Sešívaní poprvé inkasovali již po osmi minutách hry, kdy rozesmutnil fanoušky v Edenu hostující Jakub Kučera dalekonosnou ranou otevřel skóre. Domácí dokázali vyrovnat o deset minut později zásluhou vlastní branky obránce Adama Gabriela. Po zbytek utkání svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského dominovali a připsali si hned sedmnáct střeleckých pokusů.

Ani jeden z nich však do sítě nezamířil. Sešívaní proto potřetí v řadě nedokázali proti Hradci Králové zvítězit a připisují si pouhý bod za remízu 1:1. Vzhledem k vítězství pražské Sparty se tak posouvají na druhou příčku s dvoubodovou ztrátou. Trenér Jindřich Trpišovský po utkání neskrýval zklamání jak z výsledku, tak z předvedeného výkonu. Jeho svěřenci podle jeho slov nepodali ideální výkon.

iZdroj fotografie: Reuters

Našemu výkonu něco chybělo, hlavně v ofenzivní části. Hradec pozorně bránil, stál dost hluboko. V první půli jsme vyhodili hodně míčů. Situace jsme řešili zbrkle, kolmými míči od obránců jsme se o něj připravili a nedokázali se dostat pod souvislý tlak,“ doplňuje s tím, že jeho tým nedokázal využít ani nadějných šancí. „Pak jsme se dostali do nadějných možností hlavně z levé strany, nevyřešili jsme to ale dobře,“ kroutil hlavou.

Chyběl nám pohyb, přiznal Trpišovský

Hradec nám pomohl vlastním gólem po hezkém centru Ousoua, stejně toho ale v první půli bylo dost málo. Chyběl nám pohyb. Byli jsme dost daleko od hráčů, i z odražených balonů Hradec hodně vyjížděl,“ přiznal zklamaně Trpišovský. Sešívaní si podle něj v závěru vytvořili tlak, přesto mohli zbytečně inkasovat a zápas zachraňoval skvělým zákrokem Ondřej Kolář. Přesto je podle zkušeného stratéga zřejmě, že současné rozpoložení mužstva není příznivé.

Bohužel nás ale zápas nezastihl v dobrém rozpoložení. Při troše větší kreativity a lepším rozhodování jsme to ale mohli zvládnout i přes to, co všechno nás v zápase potkalo,“ uvedl s tím, že ztráta jej velmi mrzí. „Hlavně v útočné fázi jsme to nebyli my, v situacích ze stran nám chyběl tradiční pohyb a víření, získávání prostoru. Postupem času se nám do rozhodnutí vkládala nervozita, míče nám při prvním doteku a zpracování nechodily tak, jak jsme zvyklí,“ dodal.

Sešívaní tak vstupují do nadstavbové skupiny o titul v nevýhodné pozici. V nadcházejících dnech se pokusí dohnat dvoubodové manko na čelo proti pražským Bohemians, Spartě, Viktorii Plzeň, Sigmě Olomouc a Slovácku.

Dokáže Slavia v nadstavbové části triumfovat?