Slavia ztratila body v Teplicích, navíc musí sčítat zraněné. Věděli jsme, že to bude boj, prohlásil Trpišovský – SportyŽivě

Slavia ztratila body v Teplicích, navíc musí sčítat zraněné. Věděli jsme, že to bude boj, prohlásil Trpišovský

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Slavie teprve po čtvrté v sezóně ztratila body. V bojovném utkání na půdě trápících se Teplic remizovala 1:1 a její náskok na druhou Spartu se ztenčil na osm bodů. „V nehezkém zápase jsme se dostali šťastně do vedení. Po hloupé chybě jsme inkasovali a zbytek zápasu byl plný soubojů a snahy dostat míč pod kontrolu,“ prohlásil po zápase kouč sešívaných Jindřich Trpišovský, jehož svěřence čeká již ve čtvrtek odveta play-off Evropské ligy v anglickém Leicesteru.
Červenobílí přitom právě z důvodu čtvrteční odvety nasadili slabší jedenáctku, podle trenéra Trpišovského to bylo způsobeno zejména zraněními. „Při nominaci jsme vycházeli z aktuálního stavu hráčů, kteří hráli ve čtvrtek. Byly nějaké zdravotní problémy a nechtěli jsme riskovat zranění některých hráčů, i tak jsme museli dvakrát nuceně střídat,“ prohlásil. Přesto, že sešívaní v první půli zdaleka nepřipomínali svou dominantní hru z předchozích klání, šli do vedení.

iZdroj fotografie: Reuters

Simon Deli (s číslem 19) při diskuzi s rozhodčím. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ve 43. minutě se ocitnul sám před brankářem Čtvrtečkou osamocený Oscar Dorley, který svou čtvrtou ranou v sezóně poslal Slavii do vedení. Teplice však po poločase dokázaly vyrovnat. Chybu v rozehrávce dokázal využít zkušený střelec Jakub Mareš. Červenobílí ani skrze závěrečný tlak však nedokázaly vyrovnat a proto po téměř pěti letech ztratili v Teplicích body.

„Ondra Lingr odehrál skvělý poločas, ale jinak se mi individuální výkony nelíbily. V druhém poločase jsme se zlepšili, ale udělali jsme hloupou chybu, kterou jsme nabídli domácím vyrovnání,“ prohlásil Trpišovský. Toho však více než ztráta náskoku musí trápit četná zranění. Právě Lingr musel krátce po poločase střídat, stejně jako hostující stoper Heidenreich. 

„Ondra Lingr dostal ránu do hlavy, byl chvíli v bezvědomí, potom se probral. Má bouli na hlavě a je otřesený. Pojede na vyšetření a uvidíme, jestli tam je nějaké vážnější poranění,“ pokračuje bývalý kouč Slovanu Liberec nebo Viktorie Žižkov. Ten navíc musel v závěru klání postrádat i Alexandra Baha, který byl taktéž nucen po střetu s Heidenreichem nuceně střídat.

iSlavii čeká ve čtvrtek pohárové klání v Leicesteru. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Věděli jsme, že to bude boj. Ze zápasu je na obou stranách čtyři až pět zraněných hráčů,“ dodal Trpišovský. „Každý zápas je pro nás důležitý. Tenhle týden hrajeme tři zápasy venku. Letíme do Leicesteru, pojedeme na Slovácko. Sečteme ztráty a ve čtvrtek bude to nejlepší, co máme k dispozici,“ míní. Naopak jeho protějšek Radim Kučera byl s bodem proti mužstvu úřadujícího mistra spokojen.

„Bod je pro nás perfektní a je to velká vzpruha pro hráče. Byli jsme daleko více koncentrovaní, i proto, že je Slavia špičkový tým. Chtěl bych, aby si to hráči přenesli i do dalších zápasů,“ prohlásil pro kamery O2 Sport.
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 154 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit