Slavia ztenčila počty zkušených hráčů na své soupisce

Foto: africafootballshop.com

Některým týmům české nejvyšší soutěže je často a hlasitě vyčítáno, že kádr skládají především ze starších hráčů a mladým tím pádem zavírají cestu do velkého fotbalu. Na Slavii to ovšem rozhodně neplatí. Poté, co se  s klubem rozloučili veteráni Milan Škoda a Josef Hušbauer, zůstalo v Edenu už jen pět zkušených fotbalistů. O koho konkrétně se jedná? To se dozvíte při čtení následujících řádků.

Přemysl Kovář

Čtyřiatřicetiletý Přemysl Kovář se do branky Slavie jen tak nepodívá a v současné době tak plní spíše roli mentora mladších spoluhráčů. Týmovou jedničkou je totiž jednoznačně Ondřej Kolář, jemuž kryje záda mladičký Jakub Markovič. Klub navíc údajně stojí ještě o Matouše Trmala ze Slovácka a pokud se přestup povede dotáhnout do konce, Kovářovi definitivně zhasnou naděje, že by ještě někdy chytal v sešívaném dresu.

Ondřej Kúdela

Poté, co Slavii opustilo duo afrických stoperů, se vedení klubu rozhodlo angažovat Davida Hovorku společně s Ondřejem Kúdelou. Zejména druhé jméno mnohé překvapilo, ba dokonce zarazilo. Jenže dvaatřicetiletý rodák z Pitína ukázal, že rozhodně nepatří do starého železa. Aktuálně patří k základním stavebním kamenům Jindřicha Trpišovského a na hřiště zřídka kdy pustí některého ze svých konkurentů. Tenhle tah Pražanům skutečně vyšel, o tom nemůže být sebemenší pochyb.

Ibrahim Traoré

Fotbalista pocházející z Pobřeží slonoviny a nositel slavného jména působí v České republice už od roku 2014. Tehdy začal nastupovat za Táborsko a následně se přes Zlín přesunul až na Slavii. Zde si trenérský štáb okamžitě všiml kvalit, které se v hráči skrývají. Na podzim dostal šanci v rámci třinácti ligových zápasů, vstřelil dvě branky a další dvě přihrál. Díky tomu si ostatně vysloužil také pozvánku do národního týmu, kde před lety působil například slavný Didier Drogba. Ani na jaře by jeho pozice neměla slábnout, ba naopak.

Michal Frydrych

Devětadvacetiletý Michal Frydrych měl nahradit Davida Hovorku poté, co se nepříjemně zranil. Bohužel se tak nestalo. Kvůli nevyrovnaným výkonům postupně vypadl ze sestavy, kde jej nahradil hostující Ladislav Takács. Nikdo nepředpokládá, že by se na jaře něco změnilo, odchovanec Baníku Ostrava tak pravděpodobně začne na lavičce náhradníků.

Stanislav Tecl

Před devětadvacetiletým Stanislavem Teclem stojí možná největší výzva jeho dosavadní kariéry. Po odchodu Milana Škody a Micka Van Burena se totiž uvolnila pozice útočníka v základní sestavě Slavie a právě rodák z Jindřichova Hradce, který má za sebou angažmá ve Viktorii Plzeň nebo Baumitu Jablonec, by měl prázdné místo zaplnit. Všechno však záleží na tom, jak se s velkou zodpovědností popasuje. O základ bojuje také Jusúf Hilál.

Foto: africafootballshop.com