Slavia získala další defenzivní posilu. Udělám maximum, burcuje ukrajinský stoper

Taras Kačaraba v dresu ukrajinské mládežnické reprezentace. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Pražská Slavia hlásí jen několik dní před začátkem jarní části soutěže další posilu. Aktuálně první celek Fortuna ligy, který v letošní sezóně ještě neprohrál, posílí šestadvacetiletý Taras Kačaraba, který na podzim nastupoval v dresu Slovanu Liberec. Ve Slavii bude hostovat do konce sezóny, sešívaní poté budou moci využít opci na jeho přestup ve výši dvaceti miliónů korun.

Opačným směrem, tedy z Edenu na Stadion U Nisy, již před několika dny zamířil stoper Ondřej Karafiát. Právě na jeho postu se bude chtít zkušený Ukrajinec, který působí v Liberci třetím rokem, prosadit. V cestě mu však budou stát jak Ondřej Kúdela, tak David Zima, což jsou aktuálně jediní zdraví střední obránci sešívaných.

Domovský stadion pražské Slavie. (zdroj: @elloko74, wikimedia.org)

„Taras Kačaraba předváděl v Liberci velmi dobré výkony. Na podzim navíc získal cenné zkušenosti v Evropské lize a udělal tak významný posun ve své kariéře. Poté, co Ondřej Karafiát neměl takové herní vytížení, se nám tato změna jeví jako ideální. Věříme, že se Taras v sešívaném dresu prosadí,“ prohlásil pro slavia.cz sportovní ředitel klubu Jiří Bílek.

Kačaraba na sebe upozornil jak dobrými výkony jak v lize, tak i v letošní základní skupině Evropské ligy. Bývalý kmenový hráč Šachťaru Doněck má na svém kontě téměř stovku startů v české nejvyšší soutěži. „Jednání probíhala hladce. Jsem moc rád, že jsem ve Slavii. Chci se probojovat do základní sestavy, to je můj primární cíl,“ prozradil krátce po přestupu. „Slavia je nejlepším klubem v Česku, ambice jsou velké. Mým cílem je pomoci týmu a svými výkony chci také potěšit fanoušky,“ dodal pro slavia.cz.

Kouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Slavia je v tabulce aktuálně na první pozici a s pětatřiceti body je jasným favoritem v boji o mistrovský titul. Právě ten by tak mohl být první trofejí, kterou ukrajinský stoper v profesionální kariéře získá. Těšit se však může i na vyřazovací část Evropské ligy, ve které sešívané čeká anglický velkoklub z hrabství Leicestershire. „Na Leicester City se moc těším! Ale nejdřív se potřebuju ukázat trenérům a dostat se do základní sestavy. To je můj prvotní úkol,“ přiznává pro slavia.cz.