Slavia v Karviné pohárové překvapení nedopustila a postupuje dál. Jaké hráče klub sleduje?

Pražská Slavia zvládla v mrazivém počasí osmifinále domácího poháru a po gólech Petera Olayinka a Ondřeje Lingra postupuje do další fáze soutěže. Jakou váhu má pro sešívané pohárová soutěž?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Návrat do mateřského klubu se záložníkovi pražské Slavie Ondřeji Lingrovi povedl na výbornou. Odchovanec karvinského fotbalu nejprve v 18. minutě vybídnul ke skórování Petera Olayinku, o třináct minut později pak sám skóroval a podepsal se pod vítězství 2:0. „Byl to pro něj fakt specifický zápas, Karvinou miluje a pořád o ní v kabině vypráví. Trochu ho to ovlivnilo, nebyl vidět tolik, jako v předchozích zápasech, nakonec ale ta jeho bodová bilance hovoří za všechno,“ přiznal po utkání na Lingrovu adresu asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Nakonec to byl úspěšný návrat, bylo hezké, že ho lidi přivítali, skandovali jeho jméno a měli i nějaké transparenty na jeho podporu. Pro nás je to ohromně důležitý hráč a jsme rádi, že je v pohodě,“ dodává s tím, že postup je splněním důležitého cíle. „Co se týká samotného zápasu, jsme rádi, že jsme to zvládli hlavně výsledkově, protože o postup jsme moc stáli, pohár pro nás strašně moc znamená. Byl to další krok, který jsme museli absolvovat a jsme rádi, že byl úspěšný,“ pokračuje Köstl.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Ten přesto nebyl spokojený se závěrečnými ztrátami v podání svých svěřenců. „Mohlo to pak vypadat, jako že je to nahoru dolů. Bylo to ale zaviněné hlavně našimi ztrátami, ať už v přechodové fázi, nebo v okolí vápna soupeře. Tam těch ztrát bylo opravdu hodně, Karvinou jsme pouštěli do brejků. Nakonec jsme to ale ustáli a jsme strašně šťastní, že si vezeme domů postup,“ míní s tím, že sešívané nyní čeká dlouhá zimní přestávka.

Chytil a Almási? Sledujeme je, zní z Edenu

Již v lednu by tak mohly dorazit do Edenu první posily. Spekuluje se zejména o příchod důrazných útočníků Baníku Ostrava Ladislava Almásiho či nákupu kanonýra Sigmy Olomouc Mojmíra Chytila. „Je přirozené u každého klubu, že si vyhodnotí přínos hráčů pro tým, takže i u nás se dají očekávat nějaké příchody a odchody. Co se týká Almásiho a Chytila, jsou to hráči, kteří hrají skvěle, takže je sledujeme, sledujeme ale i další hráče,“ přiznal otevřeně Köstl.

Otevřená jsou údajně i jednání o návratu srbského křídelníka Srdjana Plavšiće, který aktuálně hostuje v dresu Baníku Ostrava a Slazené si jeho výkony pochvalují. „Jednání budou probíhat, všechny varianty jsou otevřené,“ zakončil Köstl.

Měla by Slavia v zimě cílit na hrotové útočníky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články