Slavia v deseti nezvládla poslední krok do Evropské ligy. Jak komentoval červenou kartu Holeše kouč Trpišovský?

Pražská Slavia si na podzim Evropskou ligu nezahraje. Svěřenci Jindřicha Trpišovského nezvládli odvetu s polskou Legií Varšava a po porážce 1:2 budou nastupovat jen v nově vzniklé Evropské konferenční lize.

i Zdroj fotografie: Reuters

Legia vstoupila v domácím prostředí do utkání lépe a již po třech minutách hry šla do početní výhody. Tomáš Holeš ostře přišlápnul jednoho z domácích hráčů a rozhodčí musel udělit červenou kartu. Přesto šance na otevření skóre měli spíše hosté z Edenu. V 15. minutě se dostal do šance Stanislav Tecl, ale na zkušeného brankáře Artura Boruce nevyzrál.

Přesto šli sešívaní krátce před koncem poločasu do vedení. K odraženému míči na hranici vápna se dostal Ubong Ekpai, který pumelicí do pravého horního rohu brány zakončil. V 53. minutě mohli jít sešívaní již do dvoubrankového vedení. Po chybě domácí obrany se k održaenému míči těsně před vápnem dostal osamocený Stanislav Tecl, ani z bezprostřední blízkosti však Boruce nepřekonal.

iZdroj fotografie: Reuters

Naopak zákrok povzbudil domácí, kteří šli po tlaku do vedení. V 59. minutě si na centr naskočil kanonýr Legie Mahir Emreli a stejně jako v úvodním utkání slavil gól. O deset minut později úřadoval opět ázerbájdžánský střelec. Po centru z levé strany jemně tečoval míč za Kolářova záda a polský celek se mohl radovat. Sešívaní si vytvořili tlak až v závěru. Peter Olayinka se po jednom z centrů ocitl sám před Borucem, z první však napálil míč jen vysoko nad.

Podle trenéra Trpišovského bylo zásadním momentem zejména vyloučení Tomáše Holeše. „Vyloučení to samozřejmě hodně ovlivnilo, celé utkání jsme hráli o jednoho méně. Byla to třetí minuta, pak se dlouho nastavovalo, takže to bylo více než devadesát minut. Hráč vám samozřejmě chybí při standardních situacích, defenzivě i ofenzivě. Pro nás to navíc je klíčový hráč, který se po delší době vrátil do středu hřiště a vydržel tam jen tři minuty,” pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V tomhle prostředí a s kvalitou některých ofenzivních hráčů soupeře je to pak v oslabení měli hodně složité. Přípravu, kterou jsme na zápas celý týden vedli, to hodně ovlivnilo, ve třetí minutě bylo vše pryč,“ dodal Trpišovský, který však o správnosti udělení červené karty nepochyboval.

„Bylo to na druhé straně hřiště, takže jsem v reálu přes hráče ani neviděl, co se stalo. Viděl jsem to ale pak na videu, trend je tyhle zákroky postihovat, takže za mě je to jasná červená karta. Ale je potřeba, aby to bylo pokaždé takhle trestané a bude to pro fotbal jedině dobře,“ zakončil.

zdroj: slavia.cz, onlajny.com