Pražská Slavia má za sebou náročný podzim, ve kterém odehrála řadu utkání jak v domácí soutěži, tak v ligovém poháru a Evropské konferenční lize. Jak se sešívaní připravují na brzký start jarní části soutěže?
Poslední soutěžní utkání v kalendářním roce odehráli fotbalisté pražské Slavie před týdnem, přesto ani v zimě nepolevují ze své formy. „Budeme dva týdny trénovat každý den, víkendy mají hráči volné. Posléze celý tým projde individuálními testy, na jejichž základě se vypracují konkrétní plány pro jednotlivé hráče. Kluci dostanou instrukce, na co se o přestávce zaměřit, jak se správně udržovat v kondici,“ řekl na stránkách klubu s tím, že na začátku ledna se mužstvo chystá na zimní přípravu v Portugalsku.
Sešívaní za sebou mají na podzim tři desítky odehraných utkání včetně předkol evropských soutěží a zápasů základní skupiny Evropské konferenční ligy. Přesto trenér Trpišovský nezvažoval, že mužstvu dá volno hned po odehraném utkání v Karviné. „Od začátku jsme to měli takhle naplánované. K programu jsme přistoupili v návaznosti na dlouhodobou i aktuální zátěž,“ dodává s tím, že krok uvolnit hráče do domovů až po dvou týdnech přispěje k jejich delšímu souvislému volnu.
„V kádru máme hodně cizinců, kteří nebyli celý rok doma, rozletí se po celém světě. I proto jsme zvolili scénář, který jim dopřeje kontinuální volno,“ uvedl s tím, že hráči si sebou do zahraničních destinací přibalí také zařízení, skrze které bude možné mapovat jejich individuální tréninkové procesy. Kondiční trenéři tak díky tomu budou mít na dálku přesné informace o individuální formě hráčů. Do startu nejvyšší soutěže přesto moc času nezbývá.
Trpišovský: Mám obavu z terénů
Svěřenci trenéra Trpišovského totiž již 29. ledna míří k prvnímu jarnímu ligovému kolu do Jablonce. „Určitě je to něco jiného, nikdo s tím nemá zkušenost,“ komentoval brzký termín zápasu. „Obavu mám z terénů, protože začínáme na konci ledna. Přivítal bych, kdyby se více zápasů hrálo v teplejších měsících,“ doplňuje zkušený stratég, který podporuje variantu v podobě zkrácení letní přípravy a dřívější startu soutěže.
„V zimě pak můžeme přípravu naopak prodloužit a jaro v klidu dohrát. I vzhledem k evropským pohárům by bylo lepší, kdybychom toho odehráli více už v létě. Pravděpodobně by se to odrazilo také na návštěvách jednotlivých utkání,“ nastiňuje ideální model.