Slavii čeká v Lize mistrů další bitva. Soupeřem jí dnes bude slavný Tottenham. Kouč Jindřich Trpišovský popsal, na co je třeba dát si pozor.
Fotbalová Slavia přiletěla do Londýna s jasným úkolem. Slavný Tottenham chce obrat o body. Ideálně rovnou o tři. Kouč Jindřich Trpišovský však dobře ví, že jeho tým nečeká nic lehkého. „Tottenham prochází velkým přerodem, hlavně po letní změně trenéra. V jejich hře je mnohem větší řád. Mají méně okének v defenzivě, víc spoléhají na rychlé protiútoky,“ řekl český trenér na tiskové konferenci a pro klubový web.
Chorý je připraven
Slavie bude čelit agresivnímu pojetí týmu, v jehož středu hrají neskutečně rychlí hráči. „Mají pět absolutních sprinterů. V posledních zápasech je hodně využívali, teď naposledy proti Brentfordu dali oba góly po rychlém zisku a okamžitém výpadu nahoru. Jsou momenty, kdy se v defenzivě chovají jinak. Toho bychom chtěli využít. Jenže něco jiného je video a něco jiného realita,“ prohlásil Trpišovský.
✨ 𝙱𝙸𝙶 𝙳𝙰𝚈 𝙰𝙷𝙴𝙰𝙳#UCL pic.twitter.com/rkvSUGohhK
— SK Slavia Praha (@slaviaofficial) December 8, 2025
Trenér Slavie si ještě v pondělí nebyl jistý, které hráče bude moct využít. Zdravotní problémy měl Tomáš Chorý, úplně fit ještě není ani Oscar. „Tomáš je s námi. Uvidíme, jak na tom bude večer po tréninku. Myslíme si, že by k utkání mohl být připravený. Je s námi i Osky, podle plánu se mu zdravotní stav zlepšuje. Musí to ale být na sto procent, abychom během zápasu nepřišli zbytečně o střídání,“ doplnil Trpišovský.
Trpišovský: Hlavně nehrát ustrašeně
Každopádně připraven do hry je i další útočník Mojmír Chytil, který v posledních dvou ligových utkáních vstřelil čtyři branky. Jeho pohyb by mohl na soupeře platit. „Nechceme podat ustrašený výkon. Musíme se dostat do situací, kde vidíme prostor pro šance. Máme připravený plán, ale teď půjde o to, aby nám hlava dovolila jeho samotnou realizaci,“ nastínil Trpišovský.
S týmem tentokrát vyrazili do Londýna i šéf Jaroslav Tvrdík a majitel Pavel Tykač. „Pan Tvrdík je s námi na hotelu, alespoň vyřešíme věci do další sezony. Všichni lidi z klubu od trenérů přes marketing jezdí s námi a získávají cenné zkušenosti od evropských týmů. V neděli nás navštívil Tomáš Souček, těch návštěv je víc. Vím, že jsou tady za nějakým konkrétním účelem, který ale nemůžu prozradit,“ řekl Trpišovský pro stránky Slavie.
