Trenér Trpišovský prozradil, jaký je stav Lukáše Masopusta. Kdo další bude Slavii chybět v Českých Budějovicích?

Do Českých Budějovic vyrazí Slavia bez několika zraněných. Trenér Trpišovský prozradil, v jakém stavu je Lukáš Masopust a další hráči.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Červenobílí zamíří v neděli do Českých Budějovic a postavení obou týmů v tabulce jasně napovídá, že Slavia je v roli jasného favorita. Trenér Trpišovský ovšem varuje, že sešívané nečeká na Střeleckém ostrově nic jednoduchého. Vypadají velice dobře. V Plzni prohráli, ale hráli velmi dobře. Vyhráli dva zápasy v MOL Cupu. V domácím prostředí vypadají velice kompaktně, hrají kombinačně a drží se na míči,“ řekl Jindřich Trpišovský pro klubový web.

Plichta na Střeleckém ostrově?

V posledním vzájemném utkání Lingr a spol. rozstříleli Jihočechy v Edenu 6:1. V Českých Budějovicích ale skončil zápas nerozhodně 2:2. Takové klopýtnutí si už Slavia, zvláště po remíze v Teplicích, nemůže dovolit. Mizerný výkon ze Stínadel odčinili hráči před týdnem, když porazili čtvrté Slovácko 2:0. Oba góly dal Olayinka. Ve středu pak převálcovali v MOL Cupu Vyškov 4:0.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

„Mám radost. Vyškov je velmi dobrý tým. Zaslouženě vyhráli ve Zlíně i v Jablonci. Měli jsme hodně změn, takže jsem rád za výkon a celý projev týmu. Do zápasu jsme vstoupili hodně dobře. Výkony hráčů, kteří dlouho nehráli, byly výborné. Navázali jsme na podobný výkon jako se Slováckem,“  vrátil se ke středečnímu duelu Trpišovský.

Lingr: Nebude to nic jednoduchého

Dynamu se v poslední době daří. Jihočeši přivezli bod z Mladé Boleslavi a doma porazili Bohemians. Ve středu pak České Budějovice postoupily přes Zbrojovku Brno do semifinále MOL Cupu. Nebude to nic jednoduchého. Hrajeme venku, ale musíme k tomu přistoupit více zodpovědně než v Teplicích, kde to nebylo dobré. Ten zápas budeme chtít odčinit a rozhodnout ideálně v první půli,“ má jasno Ondřej Lingr.

A jak to vypadá s marodkou červenobílých? Je to Provi (Provod – pozn. red.) a Jakub Hromada, kteří jsou mimo. Lukáš Masopust začal po nemoci s individuálním tréninkem, ale je tam velký deficit. Zbytek hráčů je v pohodě,“ prozradil trenér Trpišovský.

Porazí Slavia na jaře Spartu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články