Slavia sfoukla Sönderjyske 4:0. Gólů jsme mohli dát i víc, poznamenal Lukáš Provod. A co na to trenér?

První přípravný zápas vyšel fotbalistům Slavie skvěle. Soupeře z Dánska porazili sešívaní o čtyři góly. Poločas odehráli i Diouf se Zmrzlým.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

První přípravné utkání na soustředění v Portugalsku zvládli fotbalisté Slavie na výbornou. Dánské Sönderjyske sfoukli jednoznačně 4:0. „Myslím si, že to splnilo účel po běžeckých trénincích a dalších tréninkových dávkách. Hřiště nebylo úplně ideální, bylo těžké se na tom pohybovat, zatáčet a běhat. Myslím si, že všem ten poločas bude stačit, že jsme všichni vypadali dost unavení. Ale jsem rád, že jsme vyhráli, že jsme zvládli oba poločasy, předvedli hezké akce a gólů jsme mohli přidat i víc,“ zmínil Lukáš Provod, který k vítězství přispěl jedním gólem. Skórovali také Tijani, Van Buren a Wallem.

Čtyřka Dánům

V závěru podzimu chyběl kvůli zdravotním problémům. Je nyní již zcela fit? „Naštěstí jsem do nového roku vstoupil naplno se vším všudy. Všechno jsem zvládnul odběhat a cítím se výborně. Doufám, že se za týden budu cítit ještě lépe,“ věří Provod. Prostředí v Algarve si nemůže vynachválit. „Je to tady perfektní, výborný hotel, hřiště máme hned za rohem. Jsme nadšení, že tady můžeme být a absolvovat tréninkové dávky v lepším počasí, než je v Praze,“ řekl pro klubový web Slavie.

Slavia do každého poločasu postavila jinou jedenáctku, na hřišti se představily i dvě nové tváře – Zmrzlý a Diouf. „S první přípravou velká spokojenost, hráči plnili, co měli. Soupeř byl velmi důrazný, pro nás zajímavá prověrka. Do utkání jsme šli z plné zátěže, plného tréninku. V naší hře se objevila i okénka, což je pochopitelné, hráli jsme hodně ofenzivně. Noví hráči zapadli velmi dobře,“ zhodnotil duel s lídrem 2. dánské ligy asistent trenéra Pavel Řehák.

Měla by Slavia hledat během zimního přestupového okna další posily?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články