Slavia si zřejmě bude muset poradit bez Petera Olayinky

i Zdroj fotografie: informationng.com
                   

Úřadující český mistr SK Slavia Praha musí těsně před plánovaným obnovením Fortuna ligy řešit výraznou ztrátu. Nigerijský záložník a jeden z hlavních aspirantů na brzký přestup do zahraničí Peter Olayinka si totiž na tréninku poranil lýtkovou kost, kvůli níž se na trávnících minimálně do podzimu neobjeví. Co z toho pro družinu Jindřicha Trpišovského plyne? Určitě jde o obrovskou komplikaci, protože stíhající Viktoria Plzeň tak v případě opětovného startu soutěže získá výhodu téměř kompletního kádru. Na druhou stranu však mohou dostat šanci fotbalisté, na které se doposud sázelo jen sporadicky. O koho konkrétně se jedná, vám přiblížíme v následujících řádcích.

Olayinka bude Slavii stoprocentně chybět

Vláda České republiky v souvislosti s ustupující pandemií nového typu koronaviru způsobujícího nemoc zvanou Covid-19 připravila plán rozvolňování bezpečnostních opatření. Zároveň pak jedná o možnostech návratu nejvyšší fotbalové ligy, která jako jediná z velkých soutěží ještě nevyhlásila předčasný konec.

Slavia Praha proti navrácení zápasového maratonu od samotného počátku protestovala, byť na čele tabulky momentálně stojí s poměrně komfortním náskokem na druhou Viktorii Plzeň. Nyní se jí zpět na trávníky chce ještě méně. Důvodem je zranění čtyřiadvacetiletého křídelníka Petera Olayinky. Ten si během tréninku zlomil lýtkovou kost a čeká jej minimálně tříměsíční rekonvalescence. Pro Jindřicha Trpišovského je to samozřejmě obrovský zásah do plánování, jelikož nigerijský záložník za normálních okolností nesmí v základní sestavě sešívaných chybět.

iZdroj fotografie: footballlive.ng
Zdroj fotografie: footballlive.ng

Lukáše Provoda zřejmě čeká životní šance

I když je zranění Petera Olayinky velice nepříjemné, Slavia dostane alespoň šanci vyzkoušet v základu některé další hráče ze své soupisky, kteří mají za normálních okolností smůlu. Los pak nejspíš padne na třiadvacetiletého Lukáše Provoda původem z Plzně, jenž si udělal skvělé jméno už během zimní přípravy a na jaře byl vpuštěn do tří ostrých zápasů od samotného počátku. Nyní před ním stojí asi největší výzva jeho dosavadní kariéry – efektivně nahradit člověka, jehož fotbalový talent učaroval i fanouškům slavného Interu Milán nebo Barcelony. Jak se s novou rolí popasuje, nám ukáže až čas.

Zkusme ještě na moment zabřednout do říše snů a spekulací. Pokud by byl Lukáš Provod odstaven na druhou kolej, nabízí se ještě mladičký Oscar Dorley. Ten sice není typickým křídelníkem, nicméně svou rychlostí a dravostí dokáže nezkušenost vynahradit. Není pak vyloučeno ani to, že do několika zápasů naskočí i jedna z posledních posil Patrik Hellebrand. Oba mladíci mají tvořit budoucnost Slavie a proto potřebují získat alespoň nějakou herní praxi mezi tuzemskou elitou. K tomu všemu ale dojde jen za předpokladu, že se liga skutečně  vrátí do našich životů. A to dnes nikdo nedokáže slíbit s jistotou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články