Slavia se loučila s Milanem Škodou. Tvrdík připustil jeho návrat

i Foto: fctables.com
                   

Dlouholeté spojení Milana Škody a českého klubu SK Slavia Praha došlo ke svému konci. Zkušený útočník v pokročilém věku odchází na své první zahraniční angažmá, minimálně pro jarní část sezóny posílí turecký celek Genclerbirligi, jemuž aktuálně patří třinácté místo v tamní nejvyšší soutěži. S legendou sešívaných dresů se loučí jak bývalí spoluhráči, tak členové užšího vedení. Šéf Jaroslav Tvrdík na sociálních sítích připustil, že se Škoda jednoho dne znovu vrátí „domů“. Už to ovšem nebude ve stejné pozici, na kterou jsme byli doposud zvyklí.

Škoda přišel do Edenu z Bohemians 1905, pomohl obrátit misky vah

Když Milan Škoda v roce 2012 opouštěl mateřské Bohemians 1905 a zamířil do Slavie, v podstatě se přesunul jen z bláta do louže. Klokani tehdy sestoupili o třídu níž, sešívaní skončili až na dvanácté příčce. O rok později rovněž bojovali o sestup a navíc se strachovali, že kvůli nedostatku financí dojde k naprostému bankrotu. Jak se ovšem fotbalové prostředí u nás za ty roky změnilo, co říkáte?

Právě Škoda patřil k základním stavebním pilířům snad pod všemi trenéry, kteří se během sedmi let na lavičce Pražanů vystřídali. To se však změnilo během uplynulého podzimu, kdy kouč Jindřich Trpišovský mnohem více sázel na nigerijského střelce Petera Olayinku a rodák z Vinohrad tedy nastupoval většinou coby střídající hráč. To mu samozřejmě nijak zvlášť nevyhovovalo. Když pak přišla nabídka tureckého klubu Genclerbirligi sídlícího v Ankaře, obě strany se dohodly na předčasném ukončení spolupráce.

Karol Kisel, odborný komentátor a také někdejší opora Slavie, svému bývalému spoluhráči vysekla ohromnou poklonu:

„Beru ho jako ztělesnění obratu, který ve Slavii proběhl. Táhli jsme to za špatných časů a Milan zažívá i tu řekněme zlatou současnost, na čemž se podle mého sám podílel. Svými góly pomohl k titulům, k pohárům, zahrál si je, strašně mu to přeji. Když Slavia potřebovala, Milan tam byl. Na dobu s ním v kabině vzpomínám rád, protože je to navíc normální, upřímný kluk.“

Jaroslav Tvrdík doufá, že Škoda na Slavii nezanevře

Ačkoli může loučení Milana Škody působit smutně, fanoušci klubu rozhodně nemusejí zoufat, že je to navždycky. Šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík totiž na Twitteru připustil, že se hvězdný útočník jednoho dne vrátí. Sice už nejspíš nebude aktivně pobíhat po hřišti, nicméně nějakou roli v realizačním týmu pro něj vedení jistě najde:

„Nechcete věřit tou, že se to může stát. Lídr, kapitán, osobnost, přítel a samozřejmě také klubová legenda. Dali jsme souhlas, aby dohrál svou úžasnou kariéru tam, kde bude na svojí pozici nastupovat do zápasů v základní sestavě. Jedno je ovšem jisté – do klubu se jednoho dne určitě vrátí. Spojení Slavie a Milana Škody jednoznačně nejde rozdělit.“

Foto: fctables.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články