Slavia se chystá na Dortmund. Na co si musí dát pozor?

Foto: en.as.com

Pražská Slavia se podruhé v historii dokázala probojoval do milionářské Ligy mistrů a nutno podotknout, že los k ní nebyl zrovna dvakrát přívětivý. Za soupeře jí totiž určil Inter Milán, katalánskou Barcelonu a německou Borussii Dortmund. Atraktivní celky světové extratřídy sice na první pohled lákaly obrovské počty diváků, nicméně naděje na postup v sobě živil jen málokdo. V úvodním duelu změřili Sešívaní síly s italských gigantem a obstáli na výbornou. Potvrdí svou formu také v zápase s Dortmundem, někdejší domovinou Tomáše Rosického? Jednoduché to mít rozhodně nebudou.

Jindřich Trpišovský chová k Dortmundu obrovský respekt

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský, který se pod obrovským úspěchem týmu výrazně podepsal, považuje Borussii Dortmund za nejsilnějšího soupeře jejich skupiny. To je poměrně odvážné tvrzení s ohledem na to, že je čeká měření sil s Messim, Suárezem či Griezmannem. Je ovšem pravdou, že Češi proti německým klubům dlouhodobě neumí a konkrétně vicemistr bundesligy disponuje obrovskou útočnou silou.

Z útočných akvizic Dortmundu je určitě potřeba zmínit zejména devatenáctiletého Jadona Sacha, který se stal největším překvapením minulého ročníku. Poté, co opustil akademii Manchesteru City a zamířil do Německa za téměř 8 milionů eur, se jeho cena zdvanáctinásobila. Loni nastřílel 12 branek ve 24 zápasech a k nim navrch připojil dalších 17 asistencí. Z hlediska produktivity mu je málokdo dokáže konkurovat. Kvality potvrzuje i v právě probíhajícím ročníku, v šesti úvodních kolech nasbíral 8 bodů.

Další palebnou silou Borussie Dortmund je šestadvacetiletý Paco Alcácer, jenž se po příchodu z Barcelony, v níž se nikdy neprosadil, rozehrál do neskutečně formy. V minulé sezóně nastřílel osmnáct branek a skvěle nakročeno má i nyní. V šesti zápasech se trefil pětkrát a patří k nejlepším střelcům celé soutěže. No a co kapitán Marco Reus či bratr Edena Hazarda Thorgan? Slávisté si budou muset pohlídat opravdu velké množství hráčů, jejichž palebná síla je doslova zničující.

Cesta vede skrze obranu a nevyvážené emoce

Pokud je Dortmund v něčem průměrný (možná i hůř), pak je to bezesporu obranná práce. Již v minulé sezóně jsme byli několikrát svědky, jak se obránci Borussie zcela nepochopitelně zasadili o to, aby jejich tým nebral plný počet bodů. Nepochopitelné zkraty jednotlivců a fatální chyby při standardních situacích nakonec stáli tradiční klub titul mistra bundesligy. Ani letos zatím viditelné zlepšení nepřišlo. Kádr přitom v letní přestupové pauze doplnil Mats Hummels, stoper s nespornými kvalitami. Jeden hráč ale na všechno sám nestačí a proto se rodák z Německa výkonnostně propadl mezi ostatní.

Slavia může v zápase těžit také z nevyrovnané psychiky některých fotbalistů Dortmundu. Konkrétně kapitán Marco Reus je pověstný tím, že občas neudrží nervy na uzdě. Když se navíc on i jeho spoluhráči dostanou pod tlak, většinou pak duel nezvládnou a kupí chyby. Tudy pro český tým určitě povede cesta.

Foto: en.as.com