Slavia chystá redukci kádru, přiznal Tvrdík. Kdo musí odejít?

Pražská Slavia v zimním přestupovém období získala několik nových posil. Kádr trenéra Jindřicha Trpišovského se aktuálně skládá z více než třiceti hráčů, někteří z nich budou muset podle šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka celek opustit.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Pražská Slavia v zimním přestupovém období opět posilovala. Z norského Lillestromu získala stopera Igoha Ogbu, z Mladé Boleslavi dorazil záložník David Pech. Kádr dále vyztužili středopolaři Petr Hronek z Boheminans 1905 a Babacar Sy z Táborska. Z hostování se navíc vrátil útočník Mick Van Buren, stoper Maksym Talovjerov či brankář Jan Stejskal. Sešívané proto čeká těsně před začátkem jarní části soutěže výrazná redukce kádru.

O té promluvil také předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík. „V kádru máme nyní tolik hráčů, že když hrají v Portugalsku (v rámci zimní přípravy pozn. red.) proti sobě dvě jedenáctky, ani si jich několik nezahraje. A to pomíjím, že část hráčů ani neodjela. Tým musí projít redukcí. A kdo v týmu zůstane a kdo ne rozhodují trenéři. Berou v potaz všechny okolnosti,“ nastínil na svém Twitteru.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Mužstvo již opustil Yira Sor, který zamířil do belgického Genku a Christ Tiéhi, který se po konci hostování vrátil do Liberce. Před několika hodinami zamířil na roční hostování s opcí do rakouského LASK Linz také nigerijský útočník Moses Usor. „Moses je určitě zajímavý hráč, který se bude ještě vyvíjet. Sezonu dobře začal, ale konec podzimu už mu tolik nevyšel,“ nastínil na stránkách klubu trenér Jindřich Trpišovský.

Odchod Usora? Příčin byla spousta

Příčin byla spousta. V létě neměl volno, přeskočil z béčka do áčka, srovnával se s tím. Typologicky jsou si s Mosesem a třeba i Ewertonem podobní, jeden druhému pak bere minutáž. Křídel máme nyní dost,“ doplnil s tím, že Slavie navíc musí respektovat pravidla. V české lize totiž můře do utkání nastoupit za jeden tým jen omezený počet cizinců mimo Evropskou unii.

Zůstává však nadále otazníkem, kdo další Eden opustí. Spekuluje se o možném odchodu ukrajinského stopera Maksyma Talovjerova, o kterého má opět zájem Liberec. Na hostování by opět měl zamířit také devatenáctiletý stoper Denis Halinský. Výrazný zájem je také o nizozemského kanonýra Micka Van Burena, který na podzim v Liberci nasázel devět branek.

Kdo by měl Eden opustit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články