Slavia přes léto vydělala téměř 700 milionů jen na přestupech

i Foto: bestsport.news
                   

Když se z vás stane mistr české nejvyšší soutěže a pořádný kus kvalitní práce odvádíte na všech frontách, je jasné, že jednotliví hráči z vašeho kádru výrazně stoupnou v ceně. Toho si je samozřejmě vědomé také vedení pražské Slavie, které v létě prodalo hned šest fotbalistů do zahraničí. Ačkoli Sešívané tyto ztráty po herní stránce citelně zasáhly, z pohledu klubové pokladny si rozhodně nemohou na nic stěžovat. Pokud totiž sečteme všechny utržené peníze, dostaneme se téměř až k číslu 700 milionů korun. Díky komu Jaroslav Tvrdík a spol. vydělali nejvíce?

5. místo – Miroslav Stoch

První odpadlíkem slávistické družiny se bezprostředně po skončení minulého ročníku stal slovenský záložník Miroslav Stoch. Rodák z Nitry odehrál v dresu pražského klubu 58 zápasů, v nichž i připsal 16 branek a dalších 15 gólových asistencí. Stabilní výkony mu zajistily nejen místo v základní sestavě Pražanů, ale také návrat do reprezentace. Na jaře ovšem postupně začal trávit více času na lavičce náhradníku než na hřišti a ačkoli mu role žolíka, jenž na trávník vběhne až v posledních minutách a rozhodne zápas, seděla, raději odešel do známého prostředí Soluně, kde již v minulosti působil. Klub PAOK Soluň zaplatil Slávii 38,1 milionů korun.

4. místo – Simon Deli

První ze dvojice bývalých afrických stoperů Slavie pochází z Pobřeží Slonoviny, za níž už několikrát nastoupil i v reprezentaci. Čeští fanoušci mohli pozorovat jeho sportovní růst ve Spartě, Příbrami a také Českých Budějovicích. Až sešívaný dres ovšem Delimu zajistil věhlas. Vypracoval se v jednoho z nejlepších středních obránců soutěže a právem na sebe upoutal pozornost zahraničních klubů. Vábily jej zejména belgické Bruggy, kam za dojemného loučení s Jaroslavem Tvrdíkem v srpnu zamířil. Slavia díky tomu vydělala 65 milionů korun.

3. místo – Jaromír Zmrhal

Jediným odchovancem Slavie v našem žebříčku je Jaromír Zmrhal, který na přestup čekal skutečně dlouhou dobu. Spekulovalo se o něm totiž už téměř dva roky, kdy trenéři Sešívaných při tvorbě základní sestavy upřednostňovali spíše všechny jeho spoluhráče. Odchod do Brescie za 96,5 milionu korun je významný i proto, že Zmrhala obleče do stejných barev jako Aleše Matějů a nově také Maria Balotelliho. Úderné trio, co říkáte?

2. místo – Michael Ngadeu

Druhým Afričanem, jenž až donedávna patřil do základní sestavy pražské Slavie, je Kamerunec Michael Ngadeu. Ten byl po tři roky miláčkem domácího publika, které si znepřátelil až na samotný závěr. Jeho odchod byl víceméně očekávaný, jenže on se na něj připravoval za zády vedení klubu. Klukovský odchod do KAA Gent za 115 milionů korun mu slávističtí fanoušci jen tak nezapomenou.

1. místo – Alex Král

Jednadvacetiletý Alex Král se v kádru mistrovské Slavia příliš nezabydlel. Do Prahy přestoupil z Teplic teprve v minulém roce a prakticky okamžitě se stal jednou z hlavních tváří týmu. Zářil na domácí scéně a skvěle se předvedl také v evropských pohárech. Bylo jasné, že vedení Slavie tuto mladou kometu s reprezentačními zkušenostmi dlouho neudrží. To se nakonec skutečně potvrdilo, když ruský Spartak Moskva přispěchal s nabídkou, která se jednoduše neodmítá. Za Krále totiž Pražanům zaplatil ohromných 300 milionů korun. Zájem prý měl také o Tomáše Součka, ale upřímně… to už by Slavii prakticky nikdo nezůstal.

Foto: bestsport.news

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články