Slavia Praha jede, bota ji ale tlačí v útoku. Bude v zimě posilovat?

i Foto: youtube.com
                   

Slávisté zažívají vskutku úžasnou podzimní část sezóny. V rámci nejvyšší české fotbalové soutěže bezpečně opanují první příčku s náskokem jedenácti bodů na druhou Plzeň, perfektní výkony předvádějí v Lize mistrů a pohodlně kráčí také MOL Cupem. Spoléhají se zejména na kvalitního brankáře, obránce a záložníky. V útoku je ovšem stále co zlepšovat. Současné hvězdy v předních liniích se víceméně trápí. Přivede si Slavia v průběhu zimy někoho nového? Podívejte se, kdo přichází v úvahu.

Nikolaj Komličenko

Mladá Boleslav se aktuálně nachází na čtvrté příčce nejvyšší domácí soutěže. Komu za to vděčí? Určitě zejména talentovanému střelci Nikolaji Komličenko, který dal v loňském ročníku 29 branek a překonal tak ligový rekord držený Davidem Lafatou. Ani letos si střelecké kopačky nezapomněl, s devíti přesnými zásahy vede tabulku kanonýrů a zdá se podivné, že stále ještě působí „jen“ v Boleslavi. V létě se kolem něj motaly přední ruské kluby, on však jejich vábení odolal. Bude Slavia Praha v jednání o něco úspěšnější? Pokud ano, získala by tak obrovskou posilu, před níž by se i evropská špička musela mít na pozoru.

Muris Mešanovič

V Mladé Boleslavi se hraje velmi útočný styl a proto není Nikolaj Komličenko jediným výsostným střelcem základní sestavy. Vedle něj se pravidelně objevuje také bosenský kanonýr Muris Mešanovič, který se letos trefil už šestkrát. Vedení Slavie se jistě musí chytat za hlavu, že se šikovného útočníka v polovině minulého ročníku zbavilo. Napraví tuto chybu a přivede jej zpátky do svých řad? Není to pravděpodobné, ale rozhodně ne nemožné.

Martin Doležal

Slavia Praha ulovila velké množství hráčů v Jablonci. Za zmínku stojí například David Hovorka, který je sice v současnosti na listině zdravotně nezpůsobilých, nicméně předtím platil za jednoho z nejlepších stoperů celé soutěže. Nikdo by se proto nedivil, kdyby se sešívaní znovu vydali lovit do známých vod. Martin Doležal je oporou Baumitu s pěti vstřelenými brankami na kontě. V ročníku minulém si jich připsal dokonce patnáct. Jestli někdy byla správná chvíle pro přestup, pak právě teď. Hráči je přeci jen 29 let, takže mnoho času v produktivním věku už mu nezbývá.

Michael Krmenčík

Tato možnost je ze všech nejméně pravděpodobná, ale nikdo neříká, že se o ni Slavia alespoň nepokusí. Nového útočníka může začít hledat v kádru největšího ligového rivala – Viktorii Plzeň. Ta zatím zůstává herně i výkonnostně za očekáváním, nicméně právě Michael Krmenčík jako jeden z mála nezklamal. Po návratu z marodky střílí jednu branku za druhou a vrátil se také do reprezentace. Sešívaní by za něj museli nabídnout ohromný balík, aby k případné dohodě došlo.

Foto: youtube.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování