Slavia Praha dává šanci mladým talentům

Foto: torcedores.com

Družina Jindřicha Trpišovského sice přišla o Milana Škodu a pravděpodobně také Josefa Hušbauera, nicméně v rámci španělského soustředění se namísto nich rozrostla o pětici šikovných mladíků. Ti klubové barvy skvěle reprezentovali v mládežnické UEFA Youth League (Ligy mistrů pro juniory), kde si dokázali poradit například s Borussií Dortmund, Barcelonou i Interem Milán. Kdo zaujal nejvíce? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Joao Felipe

Osmnáctiletý Brazilec přišel do Edenu v průběhu loňského podzimu ze slavného Palmeiras a vedlo se mu vskutku výtečně. V mládežnické UEFA Youth League zasvítil čtyřmi vstřelenými brankami, tři z nich v rámci jednoho zápasu nasázel Interu Milán. Odkroutil si také premiéru v A týmu, během pohárového utkání s Vyšehradem navíc jednou skóroval. Pokud si má někdo vybojovat přízeň Jindřicha Trpišovského, pak je to právě on.

Daniel Kosek

Rovněž osmnáctiletý David Kosek se upsal slávistickým barvám už před třemi lety. Na podzim nastoupil do šesti zápasů UEFA Youth League, branku pak vstřelil slavné Barceloně. Pár duelů odehrál také s rezervou, jeho cestě mezi elitu nicméně bráni silný přetlak na pozici krajních obránců. Tyto posty má Jindřich Trpišovský neotřesitelně obsazené, takže i když Kosek odjel na soustředění, šanci na jaře pravděpodobně nedostane. Co ale není dnes, může být zítra.

Jakub Křišťan

Jakub Křišťan není jen kapitánem juniorského týmu Slavie. Patří také mezi mládežnické reprezentanty České republiky. Sedmnáctiletý záložník se někdy v budoucnu určitě zabydlí na středu zálohy sešívaných, nicméně v současné době si na kariérní postup může nechat zajít chuť. Nicolae Stanciu a Tomáš Souček se o svou pozici v základní sestavě nenechají jen tak připravit, navíc je za ně připravena i adekvátní náhrada. Křišťan tak na soustředění stejně jako Kosek v podstatě jen sbírá zkušenosti.

Daniel Langhamer

Teprve šestnáctiletý Daniel Langhamer působí na Slavii od svých osmi let. Kromě toho také pravidelně nastupuje za mládežnické reprezentační týmy. V národních barvách odehrál už dvacet zápasů, dva starty si připsal také v rámci UEFA Youth League. Na jeho přesun do Áčka je ještě poměrně brzy, nicméně pokud se podíváte na Spartu a jejího Adama Hložka, možná změníte názor.

Jan Sirotník

O brankářské jedničce mezi třemi tyčemi Slavie nemůže být sebemenší pochyb. Ondřej Kolář na podzim skvěle zachytal na evropské scéně, poradil si i se střelci jako Lionelem Messim nebo Romelem Lukaku. Záda mu aktuálně kryje mladý Jakub Markovič, do konce přestupového období možná přijde Matouš Trmal. Na svou šanci ovšem čeká také sedmnáctiletý Jan Sirotník, jenž sbírá zkušenosti v mládežnických reprezentacích a šanci dostal také v B týmu. I on s Jindřichem Trpišovským odcestoval na soustředění.

Foto: torcedores.com