Slavia Praha chystá změny, očekávají se odchody hvězdných hráčů

i Foto: msn.com
                   

Nejvyšší česká fotbalová liga má bezprostředně po skončení podzimní části v podstatě jasno, kdo na jaře pozvedne trofej pro mistra soutěže. SK Slavia Praha pod vedením trenéra Jindřicha Trpišovského disponuje komfortním náskokem šestnácti bodů na druhou Viktorii Plzeň a pokud se nestane zázrak, vítězství už si nenechá nikým vzít. Ohrozit spanilou jízdu sešívaných mohou snad jen avizované zimní přestupy klíčových hráčů, o které je na evropském trhu po kvalitních výkonech v rámci Ligy mistrů enormní zájem. Dokáže se klub s odchody efektivně vyrovnat?

Slavia má nebývale (a pro jaro naprosto zbytečně) široký kádr

Slávistickou družinu k dnešnímu dni tvoří dvaadvacet hráčů do pole a tři brankáři. Ačkoli je David Hovorka dlouhodobě zraněný a přibližně polovinu jarní části určitě nestihne, je takový počet fotbalistů vzhledem k hubenému jarnímu programu snad až příliš velký luxus. Soupisku navíc dozajista doplní ještě mladičký záložník Oscar Dorley, jehož Pražané vykoupili v srpnu ze Slovanu Liberec, nicméně jej vzápětí poslali stejným směrem na hostování. Tam se jednadvacetiletému talentu z Libérie vedlo opravdu dobře, takže je jeho stažení „domů“ vcelku logickým krokem.

Jindřich Trpišovský médiím sdělil, že zimní přípravu s týmem zahájí ještě minimálně tři hráči působící v B týmu. Dále se pak spekuluje o možném příchodu Nikolaje Komličenka z Mladé Boleslavi, který má však řadu nabídek ze zahraničí. Žádný velký přestup prý za současné situace není na pořadu dne:

„Aby někdo přišel, musel by odejít někdo z první šestnáctky hráčů, kteří mají vytížení přes 70 procent. Kádr není nafukovací, ale jsem spokojený s tím, jaký je.“

Odchody (nejen) hvězd jsou údajně na spadnutí

Slova Jindřicha Trpišovského se mohou v brzké době naplnit, protože sešívaný klub reflektuje zájem o řadu svých opor. Už dříve jsme vás informovali, že nové výzvy mohou čekat například na útočníka Petera Olayinku nebo Ondřeje Koláře. Pozadu ovšem nezůstává ani vynikající Tomáš Souček, jenž sice v létě podepsal na Slavii pětiletou smlouvu, nicméně přestup by si podle kouče určitě zasloužil:

„Třeba Tomáš Souček by si přestup zasloužil. Ale bude to hlavně o něm. Záleží na hráčích, jakou cestou budou chtít jít. Buď můžou ještě víc vstoupit do historie Slavie, nebo odejít do zahraničí. Když se sejde nabídka a zajímavý klub, k nějakému odchodu asi dojde.“

Kádr pak mohou opustit také hráči, kteří do týmu z hlavního města přišli jen na hostování. Řeč je o Jakubu Horovi, který se pravděpodobně vrátí do Teplic. Vedení o svých kvalitách nepřesvědčil. Ladislav Takács má naopak reálnou šanci zůstat na stejné adrese, jelikož stopeři jsou ve Slavii snad jako jediní nedostatkovým zbožím. Ať to zkrátka dopadne, jak chce, určitě bude zajímavé přestupovou aktivitu sledovat.

Foto: msn.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články