Slavia posiluje již o čtvrtého hráče z týmu Liberce

Zdroj fotografie: bookmaker-ratings.ru

Mistři ligy ze Slavie angažují nové hráče a poslední posilou se stává záložník Tomáš Malinský. Ten se přidává k dalším třem libereckým hráčům, kteří přestupují do SK Slavia Praha. Smlouvu s Malinským klub podepsal do roku 2023.

Předtím byla oznámena jména libereckého Jana Kuchty, Ondřeje Karafiáta a Michala Berana. Malinský je z přestupu nadšený. „Cítím se skvěle. Byl to můj sen si zahrát za tak velký klub. Doufám, že se tady po tom hřišti na tomhle stadionu proběhnu. Ze Slavie přišla nejkonkrétnější nabídka, prokonzultovali jsme to s manažerem a rozhodli jsme se, že není nad čím váhat. Jsem rád, že mohu být tady ve Slavii.

Zdroj fotografie: ftbl.info

Malinský pomohl Liberci v poslední sezoně

Tomáš Malinský je velmi produktivní hráč. V uplynulém ročníku se tomuto osmadvacetiletému hráči povedlo vstřelit 7 gólů a má na kontě i 8 asistencí. Byla toi jeho zásluha, že Liberec nakonec skončil na 5. příčce tabulky, odkud může pomýšlet na účast v Evropské lize.

  • Malinovský je bývalý hráč Hradce Králové
  • Prozatím má v nejvyšší české lize shodně 14 gólů a 14 asistencí ve 132 zápasech

Svoje úspěšné působení v kádru Liberce komentoval slovy, že za výkonem stojí celý tým a je rad za to, že mu trenér přestup schválil a popřál mu hodně štěstí.

Zdroj fotografie: allevents.in

Trpišovský již Malinovského dobře zná

Svůj názor na Malinovského mohl přinést i kouč Slavie Trpišovský, který ho v Liberci v minulosti vedl. „Tomáš je rychlostní typ. Vždycky jsme říkali, že je nejrychlejší z rychlých. Jeho předností je obrovská dynamika, běžecká vybavenost. Fotbalově a mentálně vyzrál, na jaře parřil jednoznačně mezi nejlepší ligové hráče.”

Trpišovský věří, že se Tomášovi povede rychle přizpůsobit hernímu stylu Slavie a budou velkou oporou pro hru na křídlech. Malinský je připraven na to, že to v týmu Slavie bude mít těžší. V Liberci patřil do základní sestavy, ovšem ve Slavii bude větší konkurence. Ke svým spoluhráčům se pak připojí na soustředění v Rakousku.