Slavia po miliónovém odchodu Zimy do Itálie našla svou náhradu. Saje informace jako houba, prohlásil o ní Trpišovský – SportyŽivě

Slavia po miliónovém odchodu Zimy do Itálie našla svou náhradu. Saje informace jako houba, prohlásil o ní Trpišovský

Ještě před několika měsíci působil ve druholigovém švédském celku, nyní patřil k důležitým postavám vítězství pražské Slavie proti německému Unionu Berlín. Premiéra v evropských pohárech se jednadvacetiletému stoperovi Aihamu Ousouovi vydařila na výbornou a po utkání jej chválil také kouč sešívaných Jindřich Trpišovský.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Přitom právě řešení situace na stoperské pozici bylo částí fanoušků na sociálních sítích kritizováno. Při zranění Davida Hovorky a Ondřeje Kúdely opustil Eden před několika dny dvacetiletý reprezentant David Zima, který zamířil do italského Turína za zhruba 150 milionů korun. Sešívaní však v létě přivedli za zhruba 15 milionů korun jednadvacetiletého středního obránce Aihama Ousoua, ze kterého se rýsuje ideální náhrada.
Proti Unionu Berlín přitom nastoupil teprve ke svému druhému utkání za sešívané, vůbec poprvé si navíc vyzkoušel evropské poháry. „Rozhodl jeho způsob hry, věděli jsme, že bude mít soupeř na hrotu své dva nejlepší hráče a budou situace v našem rozestavení, kdy budeme dva na dva vzadu. Aihamova největší devíza je zatím, kromě jiného, velká dynamika a akcelerace,“ prohlásil na adresu švédského mládežnického reprezentanta Trpišovský.


iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Věděli jsme navíc, že bude tlak na naši rozehrávku, rozhodly proto i jeho dispozice v kontrole balonu a rozehrávání míče. Musím ho pochválit, učí se hodně rychle, je radost s ním pracovat, saje informace jako houba,“ těší Trpišovského, který zdůrazňuje, že před příchodem do Edenu hrál Ousou až druhou nejvyšší švédskou soutěž.

Už při prvním rozhovoru s ním, než k nám přestoupil, bylo jasné, že je to vůdčí osobnost. Klobouk dolů před ním, hrál druhou švédskou ligu, poprvé u nás pak poločas v Karviné nuceně na beku. Teď proti Unionu byl poprvé na stoperu, navíc zahrál skvěle proti hrozně dobrým útočníkům. Je to jeden z hráčů, který po třech měsících udělá progres, jako kdyby tady byl tři čtvrtě roku,“ doplňuje.

Cítí hru, po každém tréninku chce koukat na video, aby viděl, co dělá špatně. Sám si všímá, když má třeba špatné postavení, a řekne vám to dříve, než si toho všimnete. S takovými hráči je radost pracovat,“ zakončil.

Zdroj: slavia.cz, uefa.com, sport.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 854 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit