Stanciu je na odchodu z Edenu. Slavia odmítla nabídku za Kuchtu

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Slavia naslouchá prvním přestupovým nabídkám. O svěřence Jindřicha Trpišovského, kteří v uplynulém ročníku získali jak mistrovský titul, tak domácí pohár a postoupili i do osmifinále Evropské ligy, má zájem hned několik velkoklubů.
Nicolae Stanciu

iZdroj fotografie: Reuters

Zdroj fotografie: Reuters

Nejhlasitějším je možný odchod rumunského záložníka Nicolae Stancia, který by mohl zamířit do Turecka. Podle informací iSport.cz se Galatasaray Istanbul chystá navýšit původní nabídku na 7 miliónů eur (zhruba 200 miliónů korun), což je částka, které jsou sešívaní nakloněni. Mimo druhý celek uplynulého ročníku turecké Super Lig je však ve hře i jeden z celků arabského světa.

Na Blízkém východě již osmadvacetiletý Rumun dříve působil. Po ochodu z pražské Sparty krátce hrál za saudskoarabský celek Al Ahli, než se přesunul do Edenu. Podle rumunského novináře Emanuela Rosu je přesto nejpravděpodobnější jeho odchod do turecké metropole. „Jednání mezi Galatasarayem a Slavií nejsou finalizována, ale dohoda je velmi blízko,“ napsal na svůj Twitter.

Júsuf Hilál

Blízko přestupu je i bahrajnský reprezentant Jusuf Hilál. Osmadvacetiletý útočník se během tří sezón po přestupu z Bohemians 1905 nedokázal výrazněji prosadit a po hostování ve Slovanu Liberec jej čeká další výzva. „Na soustředění neodjel také útočník Júsuf Hilál, který jedná o odchodu do jiného klubu,“ potvrdila Slavia na svém klubovém webu.

Jan Kuchta

iKouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. Zdroj fotografie: Reuters

Naopak ochod Jana Kuchty na ostrovy se prozatím odkládá. Podle informací sportovního novináře Karla Häringa má o čtyřiadvacetiletého kanonýra, který se v uplynulém ročníku trefil dvacetkrát, zájem klub z druholigové Championship. Sešívaní již údajně odmítli nabídku na hostování s pozdějším přestupem, celek pohybující se ve středu tabulky druhé ostrovní nejvyšší soutěže je však připraven přijít s novou nabídkou.

Přesto je Kuchtův ochod nepravděpodobný. „Obecně, mezi možnostmi klubů z Championship a požadavky Slavie je logicky rozdíl,“ dodal na Twitteru Häring.

Taras Kačaraba

Sešívaní dále jednají i o posilách. Kouč Jindřich Trpišovský by rád získal natrvalo stopera Tarase Kačarabu, který v uplynulé sezóně v Edenu hostoval. Ukrajinský mládežnický reprezentant odjel s červenobílými na herní soustředění do Rakouska, jeho přestup ze Slovanu Liberec by měl být dokončen během několika následujících dní.

zdroj: slavia.cz, transfermarkt.com, isport.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak hudba v autě ovlivňuje naši jízdu: Sníží spotřebu Jarek Nohavica, Beethoven nebo Eminem?
ArmádníZpravodaj.cz
Britové tvrdí, že Rusové ztratili třetinu nasazených sil, sociální sítě se hemží enormními ztrátami okupantů, ale úplné vítězství je mlhavé
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky