Slavia nečekaně otočila. Hráči na hostování už proti svému mateřskému klubu nastupovat nebudou

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

20. Tolik kmenových hráčů pražské Slavie aktuálně hostuje v jiných klubech nejen první, ale i druhé české nejvyšší soutěže. Zatímco ještě před týdnem bylo možné, aby proti svému mateřskému celku nastupovali, opak je od dnešního dne pravdou. „Po zkušenostech z podzimní části sezony se Slavia rozhodla, že svým hráčům hostujícím v dalších klubech nebude povolovat nastoupit do vzájemných zápasů,“ oznámil klub v prohlášení.

Právě hostování hráčů sešívaných patřilo v létě k nejdiskutovanějším tématům. Řada kmenových hráčů Slavie totiž odešla hostovat do Slovanu Liberec a proto panovaly obavy, zda v případě vzájemného utkání obou celků nebudou červenobílí v nepřiměřené výhodně. Nakonec však předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík na svém Twitteru oznámil, že tehdejší šestice hráčů, stejně jako ostatní, budou moci proti Slavii nastoupit.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Po třech odehraných utkáních jarní části ročníku však obrátil. „Došli jsme k závěru, že se jednalo o veskrze negativní zkušenost, a to z několika důvodů,“ stojí v prohlášení. Důvodem jsou prý zejména vzájemná utkání právě se Slovanem Liberec. „Část hráčů hostujících v dresu soupeře proti Slavii nastoupit nechtěla, druhá část šla naopak do vzájemného zápasu přemotivovaná. Během zápasu tak docházelo například k soubojům, při kterých hrozilo zranění hned dvou kmenových hráčů Slavie,“ stojí na klubovém webu.

Vedení klubu zároveň uvedlo, že očekávalo, že její krok napodobí i zbývající celky Fortuna ligy. „Nicméně se tak nestalo a sešívaní v tomto rozhodnutí zůstali osamoceni,“ dodává. Podle Slavie navíc nyní není v Liberci tolik hráčů, jako na podzim a proto by regulérnost soutěže neměla být ohrožena.

i(zdroj: Jan_Polák, wikimedia.org)

„Na severu Čech aktuálně hostuje mnohem nižší počet hráčů, a proto nemůže dojít k oslabení soupeře,“ píše klub. Pod Ještědem aktuálně hostují Jan Matoušek, Jakub Jugas, Mohamed Tijani a Ondřej Karafiát. „V ostatních klubech FORTUNA:LIGY jsou pro jarní část zapůjčeni vždy maximálně dva hráči, což je počet, který při jejich absenci nijak nemůže ovlivnit výkon klubu,“ stojí v prohlášení.

O citelný zásah jde především pro Petra Radu, jehož aktuálně druhý Jablonec se má se Slavií utkat ve víkendovém klání. Ten tak nemůže počítat se stoperem Jaroslavem Zeleným, který se v letošním ročníku dostal do kvalitní formy a patří mezi tahouny zelenobílých.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat