Slavia mi splnila sen, prohlásil Bah. Benfica za nejlepšího obránce české ligy zaplatila pořádný balík

Už v závěru sezóny trenér Trpišovský zmínil, že obránce Alexe Baha ve Slavii zřejmě neudrží. To se také potvrdilo. Dánský reprezentant přestoupil do Benfiky.

i Zdroj fotografie: SL Benfica Lisabon
                   

Českého vicemistra opouští jedna z nejvýraznějších postav uplynulé sezóny. Alexander Bah, který byl vyhlášen nejlepším obráncem ligy, podepsal pětiletou smlouvu s Benfikou Lisabon. „Očekávám, že budeme vyhrávat v každém zápase jako ve Slavii. Už je to pár let, co vyhráli titul, takže toho bych rád dosáhl. A chci si zahrát Ligu mistrů, letos se dostala Benfica do čtvrtfinále a obvykle se jí v evropských soutěžích daří. Takže na to se moc těším,“ poznamenal loučící se Bah pro webové stránky Slavie.

Pohárové jízdy i double

Za rok a půl pomohl sešívaným postoupit do čtvrtfinále Evropské ligy a Evropské konferenční ligy a vybojovat v loňské sezóně double. Jsem pyšný na to, čeho jsme ve Slavii dosáhli. Byli jsme úspěšní v evropských soutěžích a neporažení během mé první sezony. Pořád jsem zklamaný, že jsme nezískali trofej v tomto ročníku, protože jsme měli nejsilnější mužstvo a měli jsme něco vyhrát. Ale jsem si jistý, že se z toho každý poučil a Slavia bude ještě silnější,“ nepochybuje dánský reprezentant.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Působení v Praze mu výrazně pomohlo. „Určitě. Byla to pro mě skvělá zkušenost jak na hřišti, tak mimo něj. Naučil jsem se toho hodně jako člověk i jako hráč a jsem moc vděčný Slavii za to, že mi splnila sen, má jasno Alexander Bah. Jakých výsledků si cení nejvíce? „Výhra nad Leicesterem, výhry v derby, vítězné finále poháru… A možná i utkání s Plzní, které jsme vyhráli 5:0 a získali titul. To byly krásné okamžiky,“ poznamenal nyní už hráč Benfiky Lisabon

Bah: Fanoušci mi moc pomohli

Speciální díky posílá Alexander Bah fanouškům červenobílých. Fanoušci Slavie měli velký vliv na můj rozvoj. Měl jsem pocit, že jsme od začátku mluvili stejným jazykem, přestože je moje čeština pořád dost špatná. Vzali mě mezi sebe hned od začátku a dodali mi sebevědomí na hřišti. Takže jim moc děkuju!“ dodal Bah, za kterého zaplatila Benfica Slavii 8 milionů eur (cca 198 milionů korun).

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Potetovaný borec v Audi A7 nesnáší problikávání a řeší to osobně. Potkává ale někoho, koho určitě potkat nechtěl
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusové již vystříleli většinu přesně naváděných raket, nové bez západních čipů nejsou s to vyrobit. Nakupují v Severní Koreji
Události247.cz
Události247.cz
Volby dopadly pro Fialu katastrofálně. Babiš situace určitě využije
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
4 z 5 lidí nejsou schopni najít na obrázku lva. Na první pohled pouze vizuální test si žádá i logické myšlení