Slavia má vyhlédnutou další posilu. Jednání jsou hodně komplikovaná, přiznal Trpišovský

Posilování Slavie před novou sezónou nekončí. Sešívaní chtějí ještě v průběhu předkol Evropské konferenční ligy dotáhnout příchod dvou zajímavých jmen.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Do Edenu v průběhu několika minulých týdnů dorazila řada nových hráčů. S červenobílou kabinou se sžívá záložník Christ Tiehi ze Slovanu Liberec, středopolař Matěj Valenta z Českých Budějovic, stoper Eduardo Santos z Karviné, útočník Václav Jurečka ze Slovácka či dvojice z Mladé Boleslavi Ewerton – David Douděra. Kádr Slavie by měla osvěžit také další nová krev.

Trenér Jindřich Trpišovský na předsezónní tiskové konferenci přiznal, že se sešívaní poohlížejí po středním obránci. „Jedná se o post stopera, oba hráči jsou zahraniční. Je to samozřejmě z důvodu, že Ondra Kúdela zamířil do zahraničí a David Hovorka se bohužel neplánovaně těžce zranil v přípravě. Taras Kačaraba si přinesl trest do evropských kvalifikací,“ nastínil zkušený stratég s tím, že parametry výběru jsou jasné.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Na post stopera jsme se rozhlíželi hlavně po fyzických parametrech, samozřejmě nad to, co po hráčích chceme vždy. To se nám povedlo u Eduarda Santose, který pro nás byl jeden z největších letních cílů. Povedlo se nám to a chceme podobně typologicky vybaveného hráče,“ dodává kouč s tím, že velký zájem má o třiadvacetiletého švédského obránce Isaka Hiena, který je kmenovým hráčem celku Djurgårdens IF.

Trpišovský: Vytipované máme hráče z Česka i zahraničí

Isak Hien je jedním z nich. Chceme zvýšit údernost při standardních situacích, kde je to hodně soubojové, a abychom neměli problémy jako loni,“ doplňuje s tím, že příchod posily do středu obrany uvolní ruce také Tomáši Holešovi. Ten by se mohl soustředit plně na svou roli defenzivně laděného záložníka. Ve hře však podle Trpišovského není jen Hien, ale také další jména jak z Čech, tak ze zahraničí.

iZdroj fotografie: Reuters

Tipy máme tři. Jeden z Česka, dva ze zahraničí. Jednání jsou hodně komplikovaná, trvají delší dobu,“ naznačil Trpišovský. „Všichni tři hráči by splňovali podmínky, o kterých jsem mluvil. S Isakem Hienem jsme ale dlouhodobě v kontaktu a hodně bychom si to přáli. Uvidíme ale, jaký bude další vývoj,“ podtrhuje šestačtyřicetiletý trenér, kterého již za pár dní čeká vstup do kvalifikace o Evropskou konferenční ligu.

V ní čeká sešívané gibraltarský celek St Joseph’s FC. V případě postupu pak Slavia narazí ve třetím předkole nemistrovské části kvalifikace na řecký Panathinaikos. Kompletní jména soupeřů o play-off, které bude posledním krokem před účastí v základní skupině, zatím nejsou známy.

Projde v pohárech do základní skupiny spíše Sparta nebo Slavia?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články