Slavia má skvěle nakročeno k postupu! Čím si to zasloužila?

                   

Díky Bohu alespoň za tu Slavii! Poté, co po třetím předkole Evropské ligy skončila Plzeň, Sparta i Mladá Boleslav, se do bojů o ještě prestižnější soutěž pustili také Sešívaní. Po prvním ze dvou vzájemných utkání s rumunskou Kluží má český mistr k postupu přeci jen o něco blíže, na domácí půdu přiváží slušnou startovní pozici v podobě vítězství 1:0. Družina Jindřicha Trpišovského předvedla, proč momentálně nemá v tuzemských vodách konkurenci. Stálo při ní ale také štěstí. Jaké fotbalové momenty rozhodly o tom, že si Slavia možná splní sen a okusí základní skupinu Ligy mistrů?

Pražané se mohli spolehnout na skvělého brankáře

Čtyřiadvacetiletý Ondřej Kolář se před úvodním utkáním s Kluží zřejmě hodně dobře vyspal. Na hřišti totiž řádil jako brankář světové extratřídy! V prvním poločase vykouzlil jednu ze svých pověstných kliček proti útočníkovi soupeře, za což by sice v mládežnických kategoriích dostal pohlavek, ale k němu to prostě už tak nějak patří. Ačkoli vždycky všechny fanoušky mrazí v zádech, na jeho „úchylku“ si za poslední roky zvykli. Po celý zápas si Kolář počínal velice sebejistě a prakticky mu nebylo co vytknout. Nejlepší moment duelu si ovšem nechal až na samotný závěr.

V 78. minutě  vyrobil Olayinka faul ve vápně, což následně potvrdil i videorozhodčí. K pokutovému kopu se postavil Billel Obrani. Jeho střelecký pokus byl opravdu chabý, což ovšem nijak nepodkopává skvělý reflexivní zákrok Koláře, který vystihl správnou stranu. Jen díky němu si Slávisté udrželi těsné skóre až do konce.

Stanciu podal úžasný výkon, ačkoli bylo obecenstvo proti němu

Rumunský záložník ve službách Slavie Nicolae Stanciu odehrál dost možná nejlepší zápas v aktuální sezóně. Jeho zásluhou hosté dokonce vstřelili branku, jelikož z rohového kopu nahrál do vyložené šance následně skórujícímu Masopustovi. Rozdával balóny, tvořil hru, stavěl se k rozehrávce standardních situací a strhával na sebe pozornost soupeře, který jej často fauloval. Bohužel se dočkal také negativní stránky rumunské povahy. Tamní fanoušci mu nepřáli úspěch ani nové angažmá a proto na něj pokaždé, když se dotkl míče, pískali. Nepříjemný zážitek pro člověka, který má v daném městě vlastní dům…

Lukáš Masopust zavřel kritikům ústa

Záložník Lukáš Masopust se poměrně často terčem kritiky fotbalových fanoušků, kteří mu vyčítají zbrklé počínání v momentě, kdy dojde na koncovku. Ve 28. minutě zápasu s Kluží ovšem prokázal ledový klid a po zmíněné nahrávce od Stancia pohodlně zavěsil. Stal se tak jedním ze tří klíčových mužů v cestě do Ligy Mistrů, což později komentoval následovně:

 „Před zápasem jsme to trénovali, věřil jsem si na to a vyšlo to. Dali jsme gól na hřišti soupeře a žádný nedostali, to je důležité.“

Kluž nedokázala potrestat hrubky hostů

Samozřejmě, že výkon slávistické družiny nebyl úplně bezchybný. Ondřej Kúdela dvakrát namazal soupeři do brejků, což mohlo skončit velice špatně. Kluž je totiž v přechodové fázi velmi silná a pokud mají hráči dostatek prostoru a času na kombinaci, dají se ve finální fázi jen těžko zastavit. Na domácí půdě budou muset Sešívaní hrát mnohem více odzadu, protože Kluž se své šance určitě jen tak nevzdá. Jak se říká, první vyhrání občas z kapsy vyhání, takže je třeba neusnout na vavřínech!

Foto: www.slavia.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články