Slavia má obavy o svou hvězdu. I kouč Trpišovský přiznal, že to nevypadá vůbec dobře

Český reprezentační útočník měl našlápnuto k velké kariéře. Ale po velkém rozletu a účasti na Euru najednou pohasl. Trne i kouč Slavie Trpišovský.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

V posledních měsících byl českou fotbalovou kometou. Střílel góly za Slavii, nastupoval v reprezentaci. Díky famózní formě dostal Mojmír Chytil od kouče národního týmu Ivana Haška i nominaci na Euro. Na šampionátu v Německu nastoupil do všech tří utkání. S Portugalskem odehrál 31 minut, s Gruzií 23 minut a s Tureckem 55 minut.

Chytil toho moc neodehrál

Po návratu do klubu však začalo trápení. V prvních přípravných utkáních ještě Chytil čerpal dovolenou po mistrovství Evropy, jenže po návratu k týmu toho do dnešního dne moc neodehrál. Celých devadesát minut odkopal pouze při startu ligy proti Slovácku, v němž Slavia ztratila dva body za remízu 0:0.

Český fotbalový reprezentant rozčílil celý národ. Teď vytočil i svého trenéra

Poté už Chytil pouze paběrkoval. Do utkání proti Českým Budějovicím ani nebyl nominován kvůli zdravotním problémům. A pak bývalý hráč Olomouce většinou sbíral pouze minuty jako střídající žolík. Jak v lize, tak v kvalifikaci od Champions League. Střelecky se naposledy prosadil v červnu proti Maltě, kdy v přípravě na ME skóroval dvakrát. Od té doby nic.

Kouč o zranění mlčí

„Mojma má dlouhodobější problém, který se táhne od jeho připojení k týmu. Rezonance ukázala, co ho limituje a co ho občas vystřelí z tréninku. Nyní už máme jasno, ale nechci to specifikovat. Doufám, že bude v pořádku. On musí být top fyzicky připravený, ale jeho fyzický stav je momentálně hodně špatný. Snad se to vyřeší,“ uvedl kouč Slavie Jindřich Trpišovský po ligové výhře nad Olomoucí (2:0), při níž Chytil seděl pouze na lavičce náhradníků.

Trenér Priske chce před vzájemným duelem v Lize mistrů vybrakovat Spartu

V posledním ligovém utkání proti Pardubicím (2:0) se pětadvacetiletý Chytil dostal na trávník na 29 minut. Snad se brzy vrátí do jarní formy, v níž byl postrachem soupeřů. Slavia ho bude potřebovat. Zanedlouho startuje Evropská liga. Klub z Edenu čeká doma Ajax, Fenerbahce, Malmö a Anderlecht, venku pak Frankfurt, PAOK Soluň, Bilbao a Ludogorets. „Los se mi líbí, máme zvučné soupeře doma i venku. Nejvíce se těším do Bilbaa,“ doplnil Chytil.

Na SportechŽivě jsme také psali o problémech českého reprezentanta v novém klubu. Přitom byl nejdražší posilou v historii.