Panathinaikos chystá nabídku na ofenzivního tahouna Slavie. Některé přestupy dávají větší smysl, než jiné, poznamenal Trpišovský

Zatímco Benfica shání levého beka, řecký vicemistr lanaří ofenzivního záložníka. Co řekl trenér Trpišovský k odchodu obou opor?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

S koncem sezony se stále více mluví o změnách v kádrech. Pokud jde o hráče Slavie, nejčastěji je skloňováno jméno Davida Juráska. O levého beka hodně stojí Benfica Lisabon. „Pokud vím, žádná konkrétní nabídka na Davida zatím není. Je tam nějaké oťukávání, spousta návrhů a informací od agentů. Nebudu ale tajit, že David je horké zboží, i když si umím představit, že by tady ještě mohl vydržet a hrát,“ uvedl pro klubový web trenér Jindřich Trpišovský.

355 milionů korun

Připomíná, že v minulosti se několika hráčům sešívaných podobná trpělivost vyplatila. „Myslím si, že může být ještě lepší než je. Některým hráčům jako Suk, Cuf (Souček, Coufal – pozn. red.) nebo Alex Bah se to dříve vyplatilo. Byli lídři týmu i ligy a pak teprve odešli na velký přestup, kdy za ně kluby zaplatily dost na to, aby s nimi pracovaly a vážily si jich,“ podokl kouč sešívaných. Slavia počítá s tím, že Juráska pustí jen za pořádný balík. V zimě jsme odmítli 6 milionů eur a dnes nemusíme litovat. Věřím v transfer nad 15 milionů eur,“ řekl v rozhovoru pro Sport.cz Jaroslav Tvrdík.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

David Jurásek ovšem není jediný, o koho je aktuálně zájem. Podle webu BNSports lanaří Panathinaikos Athény Ondřeje Lingra, o kterého řecký velkoklub usiloval již v zimním přestupovém okně. Tehdy si měli sešívaní údajně říct o částku blížící se 8 milionům eur. Samotný Lingr, který má ve Slavii smlouvu ještě na jeden rok, by rád zamířil do zahraničí. Jak se k odchodu ofenzivního záložníka staví Jindřich Trpišovský?

Lingr do Panathinaikosu?

„Z pozice trenéra bych samozřejmě byl nejradši, kdyby tým byl co nejsilnější, na druhou stranu například Ondra Lingr tady odvedl nějaké služby, byl tu tři roky. Samozřejmě bych si moc přál, aby zůstal, některé přestupy ale dávají větší smysl, než jiné. Někteří hráči si to více zaslouží, i když by samozřejmě mohli spojit se Slavií celou kariéru,“ poznamenal kouč, který se Slavií v posledních dvou sezonách nedosáhl na titul.

Se kterými hráči by se měla Slavia v létě rozloučit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články