Slavia další útočníky nehledá. Tecl a Hilál se poperou o post jedničky

i Foto: fctables.com
                   

SK Slavia Praha během zimní pauzy přišla hned o dva hvězdné útočníky. Do Turecka zamířil zkušený kanonýr Milan Škoda, nizozemskou nejvyšší soutěž formou hostování opětovně vyzkouší Mick Van Buren. Jelikož příchod Nikolaje Komličenka se vedení klubu nedotáhlo do konce, aktuálně disponuje útočnou dvojicí v podobě Tecl – Hilál. Podle Jindřicha Trpišovského se na tomto složení pro jarní část sezóny nic nezmění. Oba však musejí dokázat, že na angažmá v největších českém celku opravdu mají.

Stanislav Tecl nejspíš obhájí roli jedničky

Slavia je v českém fotbalovém prostředí naprosto jednoznačným favoritem na zisk titulu mistra. Ligu vede s pohodlným náskokem šestnácti bodů na druhou Viktorii Plzeň, navíc už se během jara může soustředit pouze na jednu soutěž. I kvůli tomu se vedení klubu rozhodlo zeštíhlit zbytečně široký kádr, který v posledních týdnech opustili hned dva útočníky.

Dlouholetý lídr a kapitán Milan Škoda zamířil na své první zahraniční angažmá do Ruska, Mick Van Buren se zas vrátil na území Nizozemska, byť jen formou hostování. V Edenu tak zůstala už jen dvě jména, která mezi sebou zabojují o základní sestavu – Stanislav Tecl a Abdalláh Júsuf Hilál. Oba přitom z pohledu statistik doposud příliš neoslnili.

Nicméně nikoho dalšího momentálně sešívaní nemají a nejspíš ani míti nebudou. Trenér Jindřich Trpišovský dopředu avizoval, že po nevydařeném jednání o příchodu Nikolaje Komličenka o nikoho dalšího nestojí.

Slavia potřebuje najít kvalitního a hlavně produktivního útočníka

Ačkoli má Slavia nejvražednější útok v lize, na podzim nastřílela ohromných 45 branek, často od fanoušků zaslechnete, že pořádný útočník v kádru jaksi chybí. Toto tvrzení se částečně zakládá na pravdě. Herní systém a hra směrem dopředu šlapou jako dobře promazaný stroj, nicméně branky střílí především členové záložních řad. Trpišovský ovšem věří, že to se na jaře změní. Hodně si slibuje především od devětadvacetiletého Stanislava Tecla, který v přípravě zaznamenal obrovský posun.

Rodák z Jindřichova Hradce v posledním roce bojuje se špatným zdravotním stavem. Minulý ročník byl mimo hru kvůli zranění kolene, skvěle nastartovanou podzimní část sezóny zase zbrzdil poškozený skřížený vaz. To je na jednoho člověka snad až příliš smůly najednou. Teď už se ale cítí o hodně lépe a říká, že pro něj post týmové jedničky v útoku není podstatný. Jde mu hlavně o úspěch celého týmu.

Co se pak Jusúfa Hilála týče, ten dostane příležitost dokázat, jestli na angažmá v českém velkoklubu opravdu má. Pokud se ukáže, že nikoli, pravděpodobně si ještě během jarní části sbalí kufry a zamíří o dům dál.

Foto: fctables.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články