Slavia čtyřmi góly deklasovala Hradec Králové. Kouč Trpišovský přesto zuřil

Pražská Slavia zdolala na domácí půdě nováčka z Hradce Králové a v domácím prostředí zůstává stoprocentní. Kouč Jindřich Trpišovský přesto kritizoval výkon svých svěřenců v závěrečných minutách.

i Zdroj fotografie: Reuters

Sešívaní otevřeli skóre již po sedmi minutách, kdy se po minele hostujícího brankáře Fendricha prosadil Jan Kuchta. Ve 40. minutě navýšil vedení teprve sedmnáctiletý Daniel Samek, který si připsal třetí branku v aktuálním ročníku. Nováček z Hradce Králové ve druhé půli pookřál, šance hostujícího Erika Prekopa však skončila mimo tři tyče. Naopak další branku slavili domácí.

V 50. minutě zakončil kombinační akci Slavie opět Jan Kuchta a domácí fanoušci tak mohli slavit třetí branku zápasu. O pouhých deset minut později se trefil po rohu střídající Ibrahim Traoré po necelé minutě na hřišti. V závěru ještě korigoval výsledek hostující záložník Jiří Kateřiňák. Přesto sešívaní v domácím prostředí zůstávají stoprocentní a po výsledku 4:1 dotáhli ztrátu na vedoucí Plzeň na rozdíl pouhých dvou bodů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přesto kouč Jindřich Trpišovský nebyl spokojený s předvedeným výkonem, v pozápasovém rozhovoru dokonce předvedenou hru svých svěřenců přirovnal k exhibici. „Spletli jsme si konec zápasu s exhibicí, která nám vůbec nešla. Posledních dvacet minut jsme jen dohrávali, ani střídající hráči nepřinesli na hřiště, co měli. Vůbec se mi to nelíbilo a skvělá návštěva, která na zápas přišla, si to nezasloužila,“ prohlásil pro O2 TV Sport.

Spokojený byl jen s výkonem zejména v první půli. „Hráli jsme hodně dobře, bohužel jsme ale zahazovali vyložené šance, které jsme si vytvořili. A také jsme přehrávali některé situace u soupeřova vápna. Tím jsme přicházeli o míče a Hradec se dostával do brejků, soupeř se tak postupem zápasu zlepšoval, my naopak trochu zhoršovali,“ prohlásil Trpišovský, který jedním dechem dodal, že tři body proti bojovnému nováčkovi nejvyšší soutěže jsou cenné.

Celkově je to za mě důležité vítězství, výsledek vypadá jednoznačně, ale nerodil se lehce. Hradec má velkou kvalitu, je to skvěle organizované mužstvo s několika výbornými hráči, těžce se proti nim hraje. Jsou dobří v defenzivě, mají i nebezpečné standardky. Je to silné mužstvo, což tady potvrdili. Přesto mě mrzí, jak jsme po zisku zaslouženého vedení zápas v posledních dvaceti minutách dohráli,“ dodal pětačtyřicetiletý trenér.

Zdroj: SK Slavia Praha