Slavia a její zimní posily za miliony korun

Foto: youtube.com

SK Slavia Praha se během zimní pauzy rozloučila hned s několika stěžejními hráči své sestavy. Za zmínku stojí především Tomáš Souček, Josef Hušbauer a Milan Škoda. Na druhou stranu ovšem přivedla hned čtyři talentované fotbalisty, kteří jsou velkým příslibem do budoucna. O koho konkrétně se jedná a kolik za ně sešívaní zaplatili? To jsme se pro vás rozhodli sepsat v následujících řádcích.

Patrik Hellebrand

Teprve dvacetiletý Patrik Hellebrand pochází z fotbalové rodiny. Jeho otec Aleš hrával českou i slovenskou nejvyšší soutěž, vystřídal kluby jako Baník Ostrava, MFK Rožumberok, Artmedia Petržalka či NH Opava. Šikovný mladík má rovněž nakročeno ke skvělé kariéře a troufneme si tvrdit, že svým talentem svého staršího mentora už dnes výrazně převyšuje.

Patrik prošel mládežnickými týmy Bratislavy a Zlína, poslední dva roky strávil na Slovácku. Na podzim se napevno usadil v základní sestavě a dokonce se dočkal své první prvoligové branky. Lákali jej kluby z Nizozemska, on se však rozhodl zůstat na rodné hroudě a upsal se Slavii, která za něj zaplatila bezmála dvacet milionů korun. Investice se jí ovšem může mnohonásobně vrátit.

Oscar Dorley

Jednadvacetiletý záložník z Libérie uhranul vedení Slavie už na začátku podzimu, kdy se s jeho domovským Libercem domluvila na přestupu. Úvodní část sezóny ovšem fotbalista strávil ještě pod Ještědem, jelikož v Praze by se mu herní praxe nedostávalo. To se ovšem během zimy, kdy se řady Slavie výrazně ztenčily, změnilo. Oscar Dorley se připojil k družině Jindřicha Trpišovského a má slušné šance, že dostane šanci v základní sestavě. Vedení klubu za něj Liberci vyplatilo 26 milionů korun.

Ladislav Takács

Třiadvacetiletý rodák z Františkových Lázních odehrál vskutku povedený podzim, přestože mu úvodní prognózy příliš nepřály. Po zranění Davida Hovorky se ze své pozice záložníka přesunul na stopera a po boku Ondřeje Kúdelu odváděl perfektní výkony. Slavia na něj během zimy uplatnila opci a do Mladé Boleslavi poslala částku přibližně 26 milionů korun.  Na jakém postu bude tento talentovaný mladík nastupovat na jaře, zatím není jasné. Díky své univerzálnosti se ovšem o herní praxi nemusí obávat.

David Zima

Úplně poslední zimní posilou Slavie se stal devatenáctiletý obránce David Zima, který na podzim sice působil v barvách Sigmy Olomouc, ale do hry se příliš nedostával. I proto se peníze, které Slavia na oplátku za hráče poskytla, zdají naprosto astronomické. Celkem 30 milionů korun doplnilo klubovou kasu Sigmy a teprve čas ukáže, jestli se tento krok Janu Nezmarovi z pozice sportovního ředitele povedl. Každopádně věříme, že ano. sešívaní přeci jen neinvestují zbrkle a své kroky si dopředu pořádně promýšlí.

Foto: youtube.com