Skvělé! Soupisku na zápas s Anglií doplnil Zdeněk Ondrášek

Foto: dallasnews.com

Poté, co trenér Jaroslav Šilhavý oznámil oficiální soupis fotbalistů na očekávaný zápas kvalifikace o EURO 2020, se na internetu tradičně strhla debata o tom, jestli jsou všechna jména na seznamu zvolena správně. Většina diskutujících se překvapivě shodovala, že byl národní výběr složen z toho nejlepšího, čím momentálně disponujeme. Rozpory vzbuzovalo pouze jedno jméno, které se na původním výčtu 22 hráčů neobjevilo. Útočník Zdeněk Ondrášek hrající americkou MLS se rozehrál do skvělé formy a proto by si jej mnoho příznivců českého fotbalu přálo vidět v národních barvách. Jaroslav Šilhavý jejich přání nakonec vyhověl.

Fotbalista Dallasu oslňuje zámořské publikum

Třicetiletý rodák ze Strakonic byl až donedávna jednou velkou neznámou. Většinu své dosavadní kariéry strávil ve veskrze podružných klubech, hrával v Norsku či Polsku. Po svém přesunu do USA ovšem naplno potvrdil pověst šikovného střelce. Za klub FC Dallas vstřelil pět branek ze šestnácti pokusů a o jeho nesporných kvalitách jsme vám v jednom z posledních článků již informovali. Nyní jej čeká další krok kupředu, protože úplně poprvé objeví v sestavě české fotbalové reprezentace, kam byl dodatečně povolán.

O tomto kroku se v tiskové zprávě rozepsal manažer reprezentace Libor Sionko:

„Trenéři ho bedlivě sledovali už delší dobu. V posledních týdnech si řekl o nominaci svými výkony za zámořský Dallas. Myslíme si, že pozvánku do národního týmu si opravdu zaslouží a že nám může pomoci.“

Pomocná ruka je na místě, Čechům jde o všechno

Pomoc Češi opravdu potřebují, protože Anglie rozhodně nebude jednoduchým soupeřem. Určitě máte ještě v živé paměti, jak dopadlo poslední měření sil, že ano? Tuzemský výběr podlehl vysoko 5:0 a proto má v nadcházejícím utkání co napravovat. Jelikož se stále držíme na druhém místě kvalifikační tabulky A, každý bod se hodí. Dotírajícímu Kosovu totiž při naší případné prohře stačí pouze remizovat a ocitnou se rázem na postupové příčce.

Jak tedy vypadá kompletní nominace?

V seznamu hráčů, kteří mohou naskočit do zápasu s Anglií, chybí obránce Marek Suchý, jenž aktuálně bojuje se zdravotními problémy. Do výběru se naopak dostal slávistický Ondřej Koláč, jenž nahradil Tomáše Koubka. Návrat hlásí David Pavelka a premiéru si odkroutí David Hovorka.

BRANKÁŘI

Ondřej Kolář, Jiří Pavlenka, Tomáš Vaclík

OBRÁNCI

Jan Bořil, Jakub Brabec, Vladimír Coufal, Ondřej Čelůstka, David Hovorka, Pavel Kadeřábek, Ondřej Kúdela, Filip Novák

ZÁLOŽNÍCI

Vladimír Darida, Josef Hušbauer, David Havelka, Jakub Jankto, Jan Kopic, Alex Král, Ladislav Krejčí, Lukáš Masopust, Tomáš Souček

ÚTOČNÍCI

Michael Krmenčík, Zdeněk Ondrášek, Patrik Schick

Foto: dallasnews.com