Skandál v Barceloně: Hráči anglického týmu při nočním tahu ukradli taxi. Celé soustředění se změnilo ve frašku

Fotbal píše neuvěřitelné příběhy. Mezi ně patří i soustředění anglického West Bromwiche v Barceloně, během kterého čtveřice hráčů při nočním tahu ukradla taxi. A byl z toho skandál jako hrom.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zní to příliš divoce? K této příhodě ale skutečně došlo. Zima 2018 byla pro West Bromwich Albion ponurá. Po rošádách ve vedení klubu, kdy čínští majitelé sesadili předsedu a generálního ředitele, došlo v polovině února ke skandálu. Čtyři hráči Albionu ukradli v Barceloně taxi z parkoviště McDonald’s. Tento incident je symbolem jedné z nejhorších sezon v historii klubu.

Teambuilding v Barceloně

Celý tým W.B.A. měl původně strávit v Katalánsku více než týden. Plán byl jednoduchý: tréninky a utužení vztahů mezi hráči a trenérem Alanem Pardewem. Fotbalisté měli odletět na jih den po zápasu Premier League s Chelsea (12.2.). Komplikace ovšem přišla už 28. ledna, když Albion zvítězil ve čtvrtém kole FA Cupu na Anfieldu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pardew údajně očekával, že tento zápas West Brom prohraje. Pak by Baggies měli volný víkend (17.-18.2.), v němž bylo na programu 5. kolo FA Cupu. Porážka Liverpoolu znamenala, že se Albion musel vrátit na utkání proti Southamptonu. Čas v Barceloně se tak smrskl na čtyři dny. Tím pádem šlo spíše o dovolenou, než o trénink.

Pardew: Noc je vaše, nedělejte hlouposti

„K výletu vůbec nemělo dojít kvůli pozici, ve které jsme se v lize nacházeli,“ uvedl záložník Chris Brunt pro Athletic. Myslím, že Alan udělal něco podobného v Newcastlu, když odjeli do Dubaje, kde si zahráli golf, trochu potrénovali a strávili pár nocí venku.“ V Barceloně přišel trenér Pardew za hráči a řekl jim: „Noc je vaše, nedělejte žádné hlouposti.“

iZdroj fotografie: Depositphotos

Většina hráčů Albionu zamířila do sportovního baru, kde sledovali zápas Realu Madrid s PSG a triumf Liverpoolu v Portu v Lize mistrů, a pak to zabalili. Jake Livermore, Jonny Evans, Gareth Barry a Boaz Myhill nasedli do taxíku, který je měl odvézt do týmového hotelu. Cestou se rozhodli zastavit v McDonald’s poblíž přístavu. Hráči se ale obávali, že je někdo pozná. Čtveřice tedy dala řidiči peníze a přesvědčila ho, aby jim pro jídlo došel.

Krádež nebo fraška?

Když jeden z řidičů začal troubit, protože že mu taxík blokoval cestu, hráči se ho pokusili přesunout. Jenže se jim podařilo odbočit z parkoviště na rušnou dvouproudovou silnici. Skandál byl na světě. Nakonec se nečekaná projížďka pořádně protáhla. Čtveřice sice našla cestu zpět do hotelu, jenže až kolem půl šesté ráno. O tři hodiny později už měl taxikář svůj vůz zpět. Celý incident začala vyšetřovat policie, která brzy dorazila do týmového hotelu.

Čtyři hráči si později po výslechu mohli oddychnout, k zahájení trestního řízení nakonec nedošlo. Soudce vše smetl ze stolu kvůli nedostatku důkazů. O skandálu ovšem informovaly španělské noviny a zpráva se brzy dostala i do Anglie. Po návratu týmu zpět se vyrojily spekulace, o které hráče šlo. Jelikož řada fotbalistů umístila v inkriminovanou noc na sociální sítě fotky, jak si užívají jídlo, létala éterem i jména nevinných. A těm to pochopitelně vadilo.

Tak my se tedy omlouváme

Klub se zpočátku snažil identitu provinilců utajit, nakonec ale vedení rozhodlo, že budou muset být „odhaleni“. Kvarteto Barry, Evans, Myhill a Livermore vydalo omluvné prohlášení. Pardew ale na tiskové konferenci, která se konala ve čtvrtek odpoledne, nedokázal skrýt svůj vztek. „Tohle samozřejmě není ideální. Porušili zákaz vycházení, což je nepřijatelné a cítím se tím trochu zklamán,“ zlobil se trenér West Bromwiche.

Evans a Barry hráli o dva dny později proti Southamptonu a fanoušci je pořádně vypískali. Stejně dopadl i náhradník Myhill, když se rozcvičoval. Albion utkání prohrál a o tři měsíce později sestoupil z Premier League. Tento skandál byl nejpamátnějším momentem nešťastného Pardewova působení u týmu. Vedení zvažovalo, že ho vyhodí ihned po návratu z Barcelony. Jelikož ale za něj neměli náhradu a majitelé z Číny trvali na tom, aby trenérovi dali více času, dostal Pardew padáka až na začátku dubna, kdy bylo téměř jisté, že W.B.A. sestoupí.

Jaký nejbizarnější fotbalový příběh si pamatujete?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články