Síň slávy českého fotbalu se rozrostla. Nově je v ní i Jan Koller

                   

Síň slávy českého fotbalu je plná celé řady zcela výjimečných fotbalových osobností. A postupně se také rozrůstá o další a nové. Nyní se v ní objevilo další jméno. A to známý fotbalový kanonýr Jan Koller.

Síň slávy českého fotbalu je plná unikátních fotbalistů. Jak z daleké historie, tak i z té nedávné. Má poukázat na to, jací výjimeční fotbalisté hráli za Českou republiku. A jelikož výjimečné talenty má každá generace, tak se zcela pochopitelně Síň slávy českého fotbalu také postupně rozrůstá. Nyní se v ní objevilo další jméno, celkem známého a pro mnohé také výjimečného fotbalisty.

iZdroj fotografie: thesportsman.com

Od Josefa Masopusta

Síň slávy českého fotbalu je vedena od roku 2006, kdy se v ní objevilo první jméno. A tím byl Josef Masopust. Postupně se v ní objevovala celá řada výjimečných fotbalistů. Třeba Antonín Panenka, Ivo Viktor, nebo Dušan Uhrin. Zapomínat nelze ani na fakt, že své místo má Síň slávy českého fotbalu také pro naši reprezentaci. Jak tu, která v letech 1934 a 1962 získala stříbro na mistrovství světa, tak i tu která získala v roce 1976 zlato na evropském šampionátu, nebo pro tu, která skončila na Euro 1996 na velmi dobrém třetím místě.

Kdo je v Síni slávy novým členem?

Nyní se už tak bohatá a zajímavá Síň slávy českého fotbalu rozšířila o další jméno. Tím je Jan Koller. Známý fotbalový kanonýr, který patřil do generace výjimečných fotbalistů, mezi které se řadil třeba Pavel Nedvěd, nebo také Karel Poborský. Oba dva již byli do Síně slávy uvedeni a nyní se pro své kvality dočkal tohoto ocenění i Jan Koller.

Ten má za sebou opravdu velmi bohatou kariéru, a to nejenom tu reprezentační, kde byl v každém utkání platným a důležitým hráčem. Pokud se podíváme na to, v jakých jednotlivých klubech působil, je jejich výčet opravdu velmi bohatý. Z naší nejvyšší fotbalové soutěže nelze zapomínat na Spartu, a pokud jde o zahraniční celky, tak Jan Koller působil třeba v Monaku, Dortmundu, Norimberku, Cannes nebo Lokerenu.

iZdroj fotografie: weltfussball.com

Tuší, kdo bude další

V rámci slavnostního ceremoniálu také prozradil, že má určité favority, kteří by se mohli tohoto ocenění také dočkat a pro které bude Síň slávy českého fotbalu místem, kde dojde k potvrzení jejich kvalit. Jedná se třeba o dnes už legendárního Petra Čecha, ale mohl by to být také Vladimír Šmicer, nebo také Tomáš Rosický.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články