Abdallah Sima poprvé od přesunu k Rangers promluvil: Zmínil i Slavii

Senegalský kanonýr Abdallah Sima míří do šestého klubu ve své kariéře, zahraje si ve Skotsku. Jak celý přesun formou ročního hostování komentoval?

i Zdroj fotografie: Rangers FC
                   

Před dvěma lety zazářil v barvách pražské Slavie a vysloužil si velký přestup. Anglický  Brighton & Hove Albion za senegalského reprezentanta zaplatil bezmála 7 milionů liber, tedy asi 200 milionů korun. V dresu šestého celku uplynulého ročníku Premier League však zatím nenastoupil a putuje po hostováních. Rok strávil ve druholigovém Stoke City, v uplynulém ročníku nastupoval za francouzské Angers.

Příští ročník stráví ve skotském Rangers, kde podepsal roční smlouvu o hostování bez opce. „Máme velkou radost, že se k nám připojí. Na naši spolupráci se velmi těším, Abdallah má vynikající ofenzivní sílu a hodně nám pomůže,“ komentoval jeho příchod manažer klubu Michael Beale. Sima v uplynulém ročníku nastoupil ke 34 ligovým utkáním ve francouzské nejvyšší soutěži, v nichž zaznamenal 5 branek a u dalších dvou asistoval.

iZdroj fotografie: Reuters

Vítěze české ligy a domácího poháru Beale sledoval dlouhodobě. „Od jeho růstu v Česku jsem jej pozorně sledoval,“ dodává s odkazem na Senegalcovi skvostnou formu v sešívaném dresu. Sima během ročníku nasázel ve 21 zápasech 11 branek a u dalších 5 asistoval. Čtyřikrát se trefil i v Evropské lize. „Před několika týdny jsme se sešli a dlouze diskutovali o jeho sladění s naším herním stylem a o jeho dalším hráčském rozvoji. Jsem nesmírně rád, že se k nám připojil již na začátku předsezónní přípravy,“ doplňuje.

Sima: Před lety se mi tu líbilo

Právě při červenobílém putování Evropskou ligou před dvěma lety narazil Sima také na skotské Rangers, které dokázala Slavia zdolat. Utkání však přineslo řadu kontroverzních momentů a mělo vleklé dohry. Po ústním konfliktu obvinil hráč Rangers Glen Kamara exslávistického stopera Ondřeje Kúdelu z rasismu. V útrobách stadionu jej posléze napadl. Disciplinární komise udělila Kúdelovi desetizápasový trest, Kamara nesměl nastoupit ke třem zápasům. Sima se do konfliktů nezapojoval.

Přesto jeho přesun přinesl na sociálních sítích řadu ostrých reakcí z obou stran. Sám Senegalec však na kritiku nereflektoval a přiznal, že se na angažmá ve Skotsku těší. „Rangers je velký klub s velkou historii. Před dvěma lety jsem tu hrál v barvách pražské Slavie a líbilo se mi tady, takže je pro mě velmi vzrušující připojit se k tomuto týmu,“ uvedl pro klubový web. „Mluvil jsem s manažerem a nastínil mi, jak chce hrát. Byl jsem velmi poctěn,“ zakončil.

Měl Sima odmítnout nabídku skotského klubu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články