Silné gesto! Fotbalisté Sigmy Olomouc se postavili za trenéra

i Foto: listal.com
                   

Nejen v médiích se rozhořel spor mezi trenérem Sigmy Olomouc Radoslavem Látalem a fotbalistou Václavem Pilařem. Šikovný záložník označil svého nynější kouče za lháře, následkem čehož byl přeřazen do B týmu a během zimní pauzy se bude pravděpodobně hledat nové angažmá. Ve svém vyjádření navíc uvedl, že s Látalem nemá problém jen on, takových lidí se prý v kabině mnohem více. Na koho ovšem narážel, není jasné. Proč? Po zápase se Slovanem Liberec se totiž fotbalisté semkli a vyjádřili kouči podporu před nastoupenou jednotkou. Pilařovo jednání naopak hlasitě zkritizovali.

Olomouc se konečně probrala z podzimního spánku

Fanoušci Sigmy Olomouc měli v posledních týdnech pádné důvody k obavám o své ikony. Ty totiž nevyhrály osm zápasů v řadě, což je řadí na desátou příčku v tabulce Fortuna Ligy. Utkáním s favorizovaným Slovanem Liberec si však konečně zpravily náladu a snad sami sebe nakoply k heroickému závěru podzimní části. Na tiskové konferenci se samozřejmě probíral hlavně odehraný duel, nicméně slova došla také na kauzu kolem Václav Pilaře, který byl kvůli neshodám s trenérem Látalem vyřazen z A týmu.

Ačkoli záložník ve svém prohlášení uvedl, že s koučem nemá problém pouze on sám, nikdo další se k němu s kritikou nepřipojil. Naopak sám si vysloužil řadu negativních reakcí. Kupříkladu Jiří Neček, asistent Radoslava Látala, pronesl:

„Někdo napsal, že Radek lže a že je v rozkladu kabina. Nevím, kde na to přišel, nechápu to prohlášení. Za sebe říkám, že je to dost odvážné, kabina funguje pořád úplně normálně. Nikdo nežehral. To, co se upeče doma, by tam mělo zůstat. Je to jako v rodině, někde je Itálie, ale mě zarazilo, že to Venca vytahuje na odiv a dělá z toho velkou mediální kauzu. Je to nevkusné a zcela zbytečné.“

Dále pak připojil informace, že Václav Pilař si sice stěžuje na nedostatek zápasové praxe, nicméně pod Látalem toho za poslední tři měsíce odehrál podstatně více než v dobách Václava Jílka.

Ani Pilařovi spoluhráči to nevidí jinak

Většina fotbalistů Sigmy Olomouc stojí za trenérem Látalem a stejně jako Jiří Neček podotýkají, že záležitosti uvnitř klubu by neměly být ventilovány do médií. Vít Beneš, nepostradatelný muž základní sestavy, řekl:

„Mrzí nás, jak to všechno dopadlo a jak se veřejnost vyjadřuje na adresu klubu a na adresu trenéra. Máme v týmu určitá pravidla, která musíme respektovat, plnit a Venca Pilař je nedodržel a porušil. Rozhodnutí trenéra tedy plně respektujeme. Je to on, kdo určuje nominaci na utkání a základní sestavu na základě aktuální formy a zdravotního stavu.“

Foto: listal.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články