Šilhavý před Albánií spoléhá na „české štěstíčko“ a chce vyhrát: O remíze nepřemýšlíme

Českou reprezentaci čeká jeden z klíčových duelů kvalifikace na evropský šampionát. Za co spoléhá trenér Jaroslav Šilhavý?

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Nečekaně komplikovaná. Tak by se dala popsat situace v kvalifikační skupině české reprezentace na evropský šampionát. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého jsou aktuálně na druhé pozici za vedoucí Albánií, která má deset bodů. Osm bodů, stejně jako Češi, má třetí Moldavsko. Šest bodů má Polsko, jeden Faerské ostrovy. O postup tak teoreticky bojují hned čtyři mužstva, jen český národní tým však má o zápas méně.

V případě vítězství by si Češi zajistili vedoucí příčku ve skupině a výrazně by se přiblížili postupu na závěrečný turnaj. Naopak porážka by znamenala výraznou komplikaci, rozhodovaly by tak zápasy proti Faerským ostrovům, Polsku a nevyzpytatelnému Moldavsku. Podle trenéra Jaroslava Šilhavého je proto klíčové odvézt z Tirany tři body. „Tým je odhodlaný a nastavený na vítězství,“ prohlásil na tiskové konferenci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ač by k postupu mohla stačit i remíza, jasným cílem je triumf. „Kdyby remíza vedla k tomu, že postoupíme na Euro, tak by stačila. Ale takhle nechceme přemýšlet. Do konce ještě máme čtyři zápasy, po zítřku tři. Ještě je dostatek bodů. Teď přemýšlíme jen o zítřejším zápase a v něm jednoznačně chceme zvítězit,“ dodal zkušený stratég, který spoléhá také na pověstné „české štěstíčko.“ I proto věří, že jeho svěřenci zápas zvládnou.

Šilhavý: Když nám teče do bot, dokážeme zabrat

Máme to i v motivační složce na zítra, že Češi jako takoví, nejen my, když týmu teče do bot, dokážou zabrat a utkání zvládnout. Věřím tomu, že se nám to podaří i zítra. Vnímám, že soupeř je kvalitní, a to nadšení je tady cítit ze všech stran. Mají velkou šanci (na postup). Ale já věřím, že naši hráči jsou na tom obdobně,“ zdůraznil s tím, že důležité bude též zvládnout atmosféru albánského stánku. Utkání tak bude náročnější než první vzájemný zápas před měsícem v pražském Edenu.

Všichni jsme věřili, že to doma zvládneme a měli jsme to zvládnout,“ dodal s odkazem na remízový výsledek. „Tady to bude ještě horší v tom, že fanoušci vytvoří Albáncům bouřlivé prostředí. To bude pro ně výhoda, to vše bude proti nám. Ale věřím, že máme dostatek zkušených hráčů, kteří jsou zvyklí hrát před takovým publikem,“ dodal s tím, že Češi podle něj rozhodně předvedou lepší výkon než v domácím prostředí.

Dokáže česká reprezentace postoupit na evropský šampionát?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články