Šilhavý po výhře: Dělám svou práci co nejlépe. Co řekl o odchodu?

Pomohl až pokutový kop. Národní tým zásluhou proměněné penalty zvítězil proti Faerským ostrovům, jak utkání komentoval kouč Jaroslav Šilhavý?

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Povinné tři body. Česká reprezentace se proti Faerským ostrovům dlouho trápila. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého se sice proti výraznému outsiderovi skupiny dostávali do šancí, tratili však na efektivitě. Jedinou branku utkání si tak připsal až v 76. minutě po proměněném pokutovém kopu kapitán Tomáš Souček. Jak utkání komentoval sám kouč Jaroslav Šilhavý, na jehož hlavu se po prohře v Albánii snesla četná kritika?

Myslím, že první poločas byl z naší strany výborný, až na to zakončení. Měli jsme snad pět vyložených šancí a soupeře jsme nepustili téměř k míči. Chyběl tomu jen gól,“ komentoval vývoj utkání s tím, že po úspěšné penaltě mu spadl kámen ze srdce. „Přiznám se, že jsem si oddychl hodně. Na hráčích už jsem viděl, že jak moc chtějí, tak neřeší situace klidně. Myslím, že si oddechli všichni, že jsme povinné tři body udělali,“ uvedl a okomentoval také svou aktuální pozici na lavičce národního týmu.

iZdroj fotografie: FAČR

Bývalý trenér pražské Slavie, Liberce nebo Jablonce přiznal, že současná situace mu zdaleka není příjemná a je připravený svou pozici opustit. „Samozřejmě to není příjemné. Ale nechtěl bych vůbec hazardovat s pozicí, kterou teď zastávám, je to nejvíc, co v českém fotbale je. V momentě, kdy výkonný výbor rozhodne, že odcházím, prostě odejdu,“ zdůraznil zkušený stratég, který vlastní rezignaci nezvažuje. Rozhodnutí prý náleží jen výkonnému výboru.

Šilhavý: Není to o jednotlivcích, ale o Česku

Jak říkám, nechci tady nyní polemizovat o pozici, co tady zastávám. Pokud výkonný výbor usoudí, že mužstvu nemám co dát, tak rozhodne, že nebudu pokračovat. Já jsem na to připravený,“ dodal jednašedesátiletý trenér, jehož budoucnost se bude řešit již během tohoto týdne. Výkonný výbor FAČR totiž naplánoval svou schůzi na úterní dopoledne a je zřejmé, že právě tehdy bude oznámeno, zda Šilhavý zůstane na reprezentační lavičce.

Šilhavý zároveň zdůraznil, že situace je stále otevřená. Cílem podle něj musí být postup na evropský šampionát za jakoukoli cenu. „Mrzelo by mě hodně, pokud bychom to nezvládli a nepostoupili na mistrovství Evropy. Ať se mnou, nebo beze mě. Není to o jednotlivcích, ale o Česku, o reprezentaci,“ doplnil a jedním dechem zdůraznil, že pracuje, jak nejlépe umí. „Dokud tady budu, budu se snažit svou práci dělat co nejlépe,“ zakončil.

Měl by být trenér Jaroslav Šilhavý i přes vítězství proti Faerským ostrovům odvolán?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články