Měl jsem sevřený žaludek, přiznal Šilhavý po Polsku. Koho pochválil?

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého první krok k cestě za evropským šampionátem zvládli. Kdo podle zkušeného stratéga zazářil?

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Vstup do kvalifikace o evropský šampionát jako z říše snů zažili čeští reprezentanti. Již v první minutě se po rohovém kopu prosadil hlavou Ladislav Krejčí, o dvě minuty později poslal národní tým do dvoubrankového vedení Tomáš Čvančara. Češi měli utkání plně pod kontrolou a mohli přidat další branky, jenže Čvančara své dvě další vyložené příležitosti promarnil. Až v 64. minutě tak korigoval stav utkání přesnou ranou Jan Kuchta.

Poláci přesto v závěru dokázali snížit. Po rohovém kopu se šest minut před koncem prosadil Damian Szymanski, jenže ani jeho trefa hostům k prvním bodům ve skupině nepomohla. Čeští reprezentanti si připsali v cestě za EURO první vítězství. „Měl jsem trochu sevřený žaludek, to vám mohu říct. Začíná kvalifikace, ten tlak všichni cítíme. Navíc jsme šli proti protivníkovi, který je velice silný, má skvělé hráče,“ komentoval po zápase trenér Šilhavý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyrukovali jsme s taktikou, kterou jsme necelý týden pilovali. A ono nám to vyšlo, klobouk dolů před kluky,“ doplnil na tiskové konferenci zkušený stratég. Ten tentokrát vsadil na nováčky a v základní sestavě se tak mimo útočníka Sparty Tomáše Čvančary objevil také David Jurásek z pražské Slavie. „Trochu jsme šli do rizika, protože jsme zvolili tohle personální obsazení, tuhle nominaci, kterou jsme udělali. A vyšlo nám to,“ těší Šilhavého.

Jurásek? Velká budoucnost

Pro sebevědomí těch kluků je to dobře. Co jsme si řekli, že chceme dělat, to nám vyšlo. Jsem rád, že si mladí kluci, co byli na hřišti, řekli o příští nominaci,“ zdůraznil jednašedesátileté stratég. Šilhavý po utkání chválil zejména výkon dvaadvacetiletého Davida Juráska, který předvedl zkušený výkon. „Nastoupil, jako by s námi hrál už odjakživa, vůbec nebylo vidět, že to byl jeho první start,“ chválil mladý talent.

Myslím, že má před sebou velkou budoucnost. Jsem na něj sám zvědavý, věřím, že mu to takhle bude šlapat dál,“ doplňuje s tím, že situace na levém kraji obrany byla slabým místem sestavy. „Na té levé straně obrany jsme to nějak hledali poslední dobou. Jan Bořil odešel, byl tam Filip Novák. Je to na Davidovi. Když bude podávat takovéhle výkony, měli bychom z toho profitovat i my,“ zakončil Šilhavý.

Jeho svěřence čeká již v pondělí kvalifikační duel číslo dvě. Národní tým odcestuje do Moldavska, které naposledy remizovalo s Faerskými ostrovy.

Jak se vám líbilo vystoupení českých reprezentantů proti Polsku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články