Šilhavý po Polsku nešetřil chválou. Jaký je stav Součka?

Čeští reprezentanti zvládli první krok k postupu na evropský šampionát. Trenér Jaroslav Šilhavý po Polsku nešetřil chválou. Koho pochválil a jaký je stav kapitána Součka?

i Zdroj fotografie: Tadeáš Bednarz / Creative Commons / CC BY SA 4.0
                   

Úkol neprohrát splněn. Čeští reprezentanti ve Varšavě remizovali 1:1 proti Polsku a k postupu na závěrečný turnaj evropského šampionátu jim zbývá získat body proti Moldavsku. Domácí sice šli v první půli do vedení a dominovali, přesto krátce po přestávce inkasovali. Spoluhráči z West Hamu Vladimír Coufal a Tomáš Souček předvedli povedenou akci, na jejímž konci druhý jmenovaný usměrnil hlavou míč do sítě. Zařídili tak cenný bod, který může znamenat postup.

Trenér Jaroslav Šilhavý po zápase nešetřil chválou. „Myslím, že s tak silným soupeřem, jako je Polsko, jsme uhráli dobrý výsledek a předvedli i dobrou hru hlavně v druhém poločase. Myslím, že jsme tady udělali velký krok (k postupu). Věřím, že uděláme poslední krok a dotáhneme to do zdárného konce,“ prohlásil na tiskové konferenci s tím, že jej mrzí jediné. To, že Češi v závěru nedokázali proměnit jeden z protiútoků.

iZdroj fotografie: FAČR

Pro soupeře totiž šlo o poslední kvalifikační utkání. „Poláci museli za každou cenu vyhrát, aby zůstali ve hře, tak jsme si mysleli, že to v závěru úplně otevřou a my bychom z nějakého brejku mohli rozhodnout. Do šancí jsme se dostali, škoda, že jsme je neproměnili. Už by to bylo lepší,“ doplnil dvaašedesátiletý stratég, který v sestavě udělal několik překvapivých nasazení: v základní sestavě se objevil David Zima, na levo pak úřadoval David Douděra.

Šilhavý: Zima? Stále platný hráč

Bylo to i s ohledem na výkony ostatních hráčů v předchozí době. Myslím, že Davidovi Douděrovi nedělalo problém to, že hrál přes nohu a patřil k nejlepším hráčům,“ komentoval volbu mladého záložníka či beka. Nasazení Zimy pak podle něj bylo důsledkem jeho dlouhodobého odhodlání. „Sice nemá takové vytížení v Itálii, ale vždy přijede na sraz stoprocentně připravený. Dokázal to i tentokrát a opět ukázal, že je to stále platný hráč,“ uvedl.

iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

V pondělí čeká české reprezentanty poslední, klíčový duel proti Moldavsku. Češi musí získat alespoň bod, v opačném případě na evropský šampionát z kvalifikační skupiny nepostoupí. K dispozici by trenéru Šilhavému měl být i Tomáš Souček, který utkání v Polsku odnesl krvavým šrámem. „Má roztržené čelo, musí mu to zašít. Věřím, že bude v pondělí k dispozici, je to tvrďák a zvládne to,“ prohlásil s tím, že věří v postup. „Musíme to zvládnout,“ zakončil.

Vyhrají Češi proti Moldavsku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články