Šílenství závěrečného přestupového dne: Neuvěřitelný příběh senegalského útočníka vejde do dějin

Marseille dohodla s Leedsem přestup a Bamba Dieng už čekal v terminálu na soukromé letadlo do Anglie. Jenže pak do hry vstoupil třetí klub. Tím ale zápletka zdaleka nekončí.

i Zdroj fotografie: Olympique Marseille
                   

Vedení Leedsu se v závěru přestupového okna poohlíželo po útočníkovi. Jenže Peacocks nezískali Hwanga Hee-Chana, když Wolves shodili ze stolu nabídku na 18 milionů liber (cca 510 milionů korun), a snahu o přestup Codyho Gakpa zablokovalo PSV Eindhoven. Anglický klub se tak zaměřil na dvaadvacetiletého senegalského reprezentanta ve službách Marseille. Kluby rychle našly společnou řeč a Bamba Dieng měl zamířit z Francie do Leedsu za 10 milionů liber (cca 283 milionů korun).

Drama na letišti

Útočník, za kterého Olympique před rokem zaplatil v přepočtu zhruba 10 milionů korun, v průběhu závěrečného dne přestupového okna už čekal v terminálu na soukromé letadlo do Anglie, kde měl podstoupit zdravotní prohlídku a podepsat smlouvu. Jenže pak do hry vstoupil třetí hráč. Dienga oslovilo Nice, které mu učinilo protinabídku.

iZdroj fotografie: Olympique Marseille

Zatímco v Leedsu nepochybovali o tom, že dohoda s Marseille je hotová a majitel Andrea Radrizzani už na Twitteru vítal příchod útočníka, Bamba Dieng místo za La Manche zamířil do Nice. Vypadalo to tedy, že Les Aiglons, kteří letos v létě naverbovali Aarona Ramseyho, Kaspera Schmeichela a Nicolase Pepeho, ukradnou Leedsu Dienga zpod nosu. Tím ale zápletka nekončí.

Formalita? Kdepak, Dieng u lékařů neprošel

Anglický web SkySports přinesl zprávu, že senegalský reprezentant neprošel v Nice zdravotní prohlídkou. Bamba Dieng tak může zapomenout na transfer do Premier League i do týmu červenočerných. Nebo ne? Ve Francii funguje zvláštní pravidlo, kdy mezi dvěma francouzskými kluby může být uzavřena jedna dohoda i po uzavření letního okna. Otázkou je, jestli Nice bude mít zájem o Dienga, když neprošel lékařskou prohlídkou.

A jak dopadl Leeds? Radrizzani označil obrat Dienga jako „Součást šílenství posledního dne.“ Anglický klub se narychlo zaměřil na osmnáctiletého italského reprezentanta a bleskově se dohodl s FC Curych na přestupu Wilfrieda Gnonta. Švýcarský mistr původně požadoval 17 milionů liber, nakonec ale podle DailyMailu kývl na částku 3,8 milionů liber. Gnonto pozdě večer podepsal na Elland Road pětiletou smlouvu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Nové unikátní SUV je kopií BMW X4: Jeho cena je prostě vtipná. Rusové ho srovnali s Kodiaqem a Tiguanem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecký ekvivalent amerického raketometu HIMARS: systém KHAN je extrémně multifunkční a silný, chce ho třeba polská armáda
Události247.cz
Události247.cz
Oblíbené pochoutky v obchodech pořádně podraží, oznámil největší světový výrobce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen