Sigmu Olomouc čeká disciplinárka za rasistické chování svých fanoušků

                   

Rasismus na fotbal nepatří. A to ani v zahraničí, ani u nás. Ne každý fanoušek si to uvědomuje, a kvůli několika z nich nyní čekají Sigmu Olomouc problémy s disciplinární komisí, která bude řešit případ rasismu vůči Jeanu-Davidu Beauguelovi z Plzně.

Rasismus na fotbale nemá co dělat. Mnoho lidí si to uvědomuje, ale je i řada fanoušků, kteří nikoliv. Takové má i Sigma Olomouc, která právě kvůli nim bude mít co dočinění s Disciplinární komisí Ligové fotbalové asociace. Disciplinárka bude řešit incident, který se odehrál v zápase proti Plzni.

Co se stalo?

Šlo o projevy několika fanoušků Sigmy Olomouc, které směřovaly na plzeňského hráče francouzské národnosti, který je tmavé pleti. Chování proti Jeanu-Davidu Beauguelovi z Plzně mělo jak podobu bučení, tak i podobu napodobování zvuku opic. A to ve chvíli, kdy se tento fotbalista nacházel pod kotlem. Z něho byly tyto imitace zvířecích zvuků jasně slyšitelné. A právě to se nelíbí jak disciplinární komisi, tak se proti tomuto chování vymezila i samotná Sigma. Nutno říci, že ta poměrně rychle zasáhla i při samotném utkání, čímž dala najevo, že toto chování nechce tolerovat. Ti, kteří měli mít rasistické pokřiky na svědomí, byli ze stadionu rychle vyvedeni.

iZdroj fotografie: planetasmi.ru

Olomoucký klub okamžitě vydal prohlášení, ve kterém se distancuje od chování některých fanoušků a uvedl, že něco takového na stadiony nepatří. Ostře se proti chování fanoušků vyjádřil, jak plzeňský hráč na kterého verbální útoky mířily, tak i vedení Plzně.

Trest i pro fanoušky?

Sigma Olomouc si bude muset vyslechnout trest od disciplinární komise, která má svá pravidelná čtvrteční zasedání. Zároveň se chce zasadit jak o to, aby byli fanoušci identifikováni, aby byli označeni viníci a ti byli potrestáni. Prvním trestem by měl být zákaz jejich vstupu na stadion. Pokud navíc Sigma dostane od disciplinárky také finanční pokutu, chce ji klub právě po těchto hříšnících vymáhat.

iZdroj fotografie: hdmacozeti.co
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bazarové brouzdání: Auto, které vyděsilo důchodce a zklamalo tunerskou scénu. Dnes jde o ojedinělou ojetinu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel