Sigma Olomouc útoční na poháry, v cestě stojí Pardubice. Mít tolik bodů je úžasný pocit, ví Žifčák

Nečekaný aspirant na pohárové příčky. Olomoucká Sigma, která v loňském ročníku skončila až ve skupině o udržení, září. Naposledy zdolala na Andrově stadionu Karvinou a vyhoupla se až na třetí příčku aktuální tabulky, před plzeňskou Viktorii nebo Jablonec. „Určitě je to pro nás povzbuzení. Víme, že některé zápasy nebyly z naší strany ideální, ale mužstvo si po psychické stránce více věří díky vědomí získaných bodů“ řekl pro sigmafotbal.cz kouč Radek Látal před utkáním s Pardubicemi.

Peprné utkání čeká zejména útočníka Pavla Zifčáka. Jednadvacetiletý střelec v loňské sezóně v Pardubicích působil a i díky jeho gólům Východočeši postoupili do nejvyšší soutěže. Přesto, že nováček při absenci dvanácti hráčů naposledy prohrál 1:4 v Mladé Boleslavi, očekává zejména precizní práci zadních řad. „Pardubice mají výborně zvládnutou defenzivu,“ řekl pro klubový web. „Ukazovaly to v druhé a potom i v první lize až na dva zápasy, kdy inkasovaly více gólů,“ dodal.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Náročné utkání čeká Olomouc i podle trenéra Radka Látala, přesto, že hosté jsou papírově jasným favoritem. „Očekávám těžký zápas. Pardubice hrály čtyřikrát doma, porazily Liberec, Teplice, Opavu a remizovaly se Slavií. Musíme se dobře připravit. Nebude to vůbec lehký zápas, jak si spousta lidí myslí,“ uvedl pro sigmafotbal.cz.

Sigma v letošní sezóně však okusila hořkost porážky pouze jednou, od porážky s pražskou Spartou ve druhém kole je neporažená. Formu ukázala i při utkání proti Karviné, nad kterou vedla po vlastním gólu Němečka už od čtvrté minuty. Po poločase se pak trefil v rozmezí osmi minut Martin Hála a Martin Nešpor a slavili další vítězství. Hanáci se přitom musejí vypořádávat i s absencí Romana Hubníka, jehož start proti Pardubicím je nejistý.