Ševčenko brání nevýraznou posilu Chelsea za dvě miliardy. Musí poznat kulturu, tvrdí

Londýnská Chelsea za jeho služby před několika týdny zaplatila více než dvě a půl miliardy korun, přesto je jeho působení na Stamford Bridge zatím spíše zklamáním.

i Zdroj fotografie: Chelsea FC
                   

88 milionů liber, tedy asi dvě a půl miliardy korun. Takovou částku stál klubovou kasu londýnské Chelsea talentovaný záložník Mychajlo Mudryk, který v lednu přišel z ukrajinského Šachťaru Doněck. O jednoho z největších talentů východoevropského fotbalu byl na přestupovém trhu nevídaný zájem, přesto zatím v prvních měsících svého angažmá nedokázal naplno ukázat své kvality.

V šesti utkání anglické Premier League pod Grahamem Potterem si připsal pouze jedinou asistenci a jeho vliv na hru Chelsea je v současné minimální. Právě proto se mezi fanoušky londýnského klubu začaly objevovat komentáře o tom, zda nákup mladého ukrajinského reprezentanta nebyl od nového vedení přešlap. Podle bývalého útočníka Chelsea, AC Milán nebo Dynama Kyjev Andrije Ševčenka je však předčasné soudit.

iZdroj fotografie: Chelsea FC

Přál bych si, abych přišel do Chelsea v jeho věku,“ uvedl pro Sky Sports Ševčenko, který zamířil na Stamford Bridge jako devětadvacetiletý. Chelsea za něj tehdy utratila rovněž astronomickou částku, tedy více než 30 milionů eur (711 milionů korun). „V Miláně i v Londýně na mě fungovalo to, že jsem se dokázal ponořit do tamní kultury. Učil jsem se se jazyk tak, abych mohl komunikovat se spoluhráči,“ pokračuje.

Ševčenko: Mudryk zvolil Chelsea moudře

To je jeden z faktorů, který mu pomůže rychleji se aklimatizovat, což je důležité, když se stěhujete do jakékoli země na světě. Na hřišti mu pak zázemí klubu a trenér poskytnou vše, co potřebuje ke zvýšení své úrovně a naplnění svého potenciálu,“ věří legenda ukrajinského fotbalu. V současné době je proto pro Mudrykův rozvoj podle Ševčenka klíčová shovívavost. „Chelsea koupila talentovaného hráče, když je velmi mladý, pro budoucnost,“ míní.

Právě začíná svou cestu dlouhou fotbalovou kariérou. Jeho první krok byl správný, když přišel do Chelsea. Je nyní součástí ambiciózního projektu. Je v dobrých rukou,“ zdůraznil s tím, že Graham Potter zná jeho klady. „Rozhodnutí získat ho bylo dáno tím, jak moc klub věří v jeho talent. Má velmi dlouhou smlouvu, to je velmi neobvyklé. Chelsea investuje do své budoucnosti,“ dodal s odkazem na podpis smlouvy až do léta 2031.

Klub musí být trpělivý, tuší

Podle Ševčenka je však samozřejmostí, že v anglické nejvyšší soutěži je tlak na výsledky vysoký. „Premier League si obvykle žádá výsledky už teď, ale uvidíme, jak si povede za těch osm let. Uvidíme, co dokáže v dlouhodobém horizontu. Klub s ním musí být trpělivý, věřit v jeho talent,“ zakončil pro Sky Sports.

Dokáže se Mudryk na Stamford Bridge prosadit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Konec dálnic v Česku, uzavřou se. Řidiči se vrátí zpět na okresky
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Ukrajina by měla dostat téměř nesestřelitelné střely Taurus s dosahem 500 km,“ myslí si německý plukovník ve výslužbě R. Kiesewetter
Události247.cz
Události247.cz
Tropické teploty budou čím dál častější. Ovlivní to úrodu i život lidí, varují odborníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů