SESTŘIH: West Ham deklasoval Leicester. Fanoušci chválili i Součka a Coufala

West Ham po druhém kole vede anglickou Premier League. Klub, ve kterém působí i čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal, deklasoval Leicester City 4:1 a díky lepšímu skóre se posunul do čela nejsledovanější fotbalové soutěže světa.

i Zdroj fotografie: Reuters

Domácí diváci se na vyprodaném Olympijském stadionu v Londýně radovali poprvé již ve 26. minutě. Saïd Benrahma vybídnul ke střele Pabla Fornalse, který přízemní ranou nekompromisně zakončil. O pět minut později mohl vyrovnat hostující Ricardo Pereira, jeho rán však těsně minula pravou tyč. Leicester navíc od 40. minuty dohrával pouze v deseti.

Ayoze Perez ošklivě došlápnul na kotník Pabla Fornalse a rozhodčí Michael Oliver mu po konzultaci s videorozhodčím udělil červenou kartu. Kladiváři početní výhody mohli využít krátce po poločase, rána Tomáše Součka však jen těsně minula břevno. Přesto se i český středopolař mohl v 56. minutě radovat. Chyby hostující obrany využil Saïd Benrahma a svou druhou brankou v letošním ročníku navýšil vedení.

iZdroj fotografie: Reuters

Leicester dokázal o třináct minut později snížit na rozdíl jediné branky, po několika odrazech míče se dostal do šance Youri Tielemans a těsně před bránou se nemýlil. Aktivitu West Hamu přesto gól nezalekl, spíše naopak. Tlak vyústil v návrat dvoubrankového vedení, přesný pas Declana Rice využil pohotovou ránou Michail Antonio. Anglický kanonýr byl i u čtvrté branky West Hamu o čtyři minuty později. Tentokrát využil přesný centr Vladimíra Coufala a zakončil na konečných 4:1.

Musíme zůstat v klidu, ale zažili jsme dnes na stadionu neuvěřitelnou atmosféru. Je skoro hodinu po zápase, ale stále slyšíte venku zpívat fanoušky. Dá vám to představu, co pro ně dnešní vítězství znamenalo. Musím říct, že to je to, co si hráči zaslouží. Výkony dnes i v loňském roce si zaslouží podobnou podporu,” prohlásil po utkání kouč West Hamu David Moyes. „Vstřelili jsme skvělé góly, viděl jsem úžasné křižné přihrávky, hráli jsme opravdu dobrý fotbal,” dodal.

Fanoušci na sociálních sítích chválili i výkon české dvojice Tomáše Součka a Vladimíra Coufala. „Vladimír Coufal je aktuálně nejlepším pravým obráncem v soutěži,” napsal na svůj Twitter uživatel s přezdívkou Tom. „Coufal je hráč, kterého musí každý fanoušek West Hamu milovat. Není technicky nejnadanější, ale vždy dá do svého výkonu 100% a ukazuje co pro něj znamená nosit náš dres. Nejkonzistentnější pravý obránce v Premier League týden co týden,” dodal další z fanoušků Josh Verrills.

zdroj: whufc.com, twitter.com