Sestava soupeře bude hádanka, tuší Trpišovský před Libercem. Jaký je zdravotní stav Masopusta?

Pražská Slavia touží po návratu na vítěznou vlnu. Svěřence trenéra Jindřicha Trpišovského čeká po porážce v Plzni důležitý zápas proti Slovanu Liberec.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Sešívaní chtějí po roční pauze opět pozvednout nad hlavu mistrovský titul, přesto zatím ztrácí. V posledních třech ligových kolech dokázali porazit jen českobudějovické Dynamo a připsali si remízu proti Slovácku a porážku s Viktorií Plzeň. Proto je podle trenéra Jindřicha Trpišovského klíčové začít opět vítězit. Kádr je podle něj navíc po reprezentační přestávce v dobrém rozpoložení.

Po dlouhé době jsme měli pauzu, ale už se zase moc těšíme. Hodně kluků odjelo do národních týmů, takže jsme udělali program uzpůsobený hráčům, kteří tady zůstali. Poslední zápas jsme hráli venku, v neděli se vracíme domů, takže se těšíme o to víc,“ prohlásil na stránkách klubu Trpišovský podle něhož je soupeř z Liberce velkou neznámou. „Sestava soupeře bude hádanka,“ tuší zkušený stratég.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Liberec často mění rozestavení podle toho, jestli hraje doma nebo venku. Herní schéma vychází také z typologie soupeře. Nebude to jednoduché, ale hrajeme doma, soustředíme se na sebe. Tým máme pohromadě teprve jeden den, zaměřujeme se na to, abychom si osvojili věci, které patří k našemu způsobu hry,“ dodal lodivod červenobílých, který může spoléhat také na výkon Lukáše Masopusta.

Trpišovský: Masopust bude v pořádku

Ten musel vinou nemoci předčasně opustit reprezentační sraz, pro nedělní klání však bude k dispozici. „Lukáš dnes poprvé trénoval. Prodělal virózu, ale dnešním dnem se připojil k týmu a měl by být v pořádku,“ dodal Trpišovský na adresu devětadvacetiletého křídelníka.

Slavia je jasným favoritem, Liberec však umí překvapit. V posledním vzájemném utkání hraném v březnu letošního roku totiž dokázal nečekaně zvítězit nejnižším možným rozdílem. V zápase přitom ani jednou nevystřelil na bránu a od 20. minuty hrál po vyloučení Lukáše Štětiny pouze v deseti. Utkání rozhodnul vlastním gólem v nepřehledné situaci Peter Olayinka.

Jaký bude výsledek utkání SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem