Sešívaná ostuda. Douděra si po Tiraspolu pustil pusu na špacír a pourážel soupeře

GLOSA: Ostudně přestřelil. Záložník Slavie David Douděra neváhal po úspěchu v Evropě zkritizovat domácí soutěž, která je podle něj zákeřnější a plná betonování.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Pražská Slavia má za sebou evropskou noc snů. V Edenu po jednom z nejlepších letošních výkonů rozložila Sheriff Tiraspol šesti góly a připsala si nejvyšší vítězný rozdíl v historii základních skupin Evropské ligy. Kvalitní vystoupení si připsal také pětadvacetiletý bek David Douděra, který si připsal gól a asistenci a patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Přesto se po utkání nepochopitelně pustil do kritiky jak tuzemské soutěže, tak nadcházejícího ligového soupeře.

Bývalý hráč pražské Dukly nebo Mladé Boleslavi nejprve naznačil, že domácí soutěž obsahuje více zákeřností a je méně fotbalová. „To je ten evropský fotbal. Už jsem si zvykl, že některé týmy z jiných zemí víc chtějí hrát fotbal, nedostupují vás zákeřnostmi a tak. Evropa se mi osobně hraje mnohem lépe, je to mnohem víc o našich dovednostech,“ cituje jeho slova po zápase iSport.cz. Přitom právě Slavia, společně se Spartou, předvedla před necelými dvěma týdny při ligovém derby doslova reklamu na fotbalové zákeřnosti.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Nasbírala 25 faulů, vyfasovala pět žlutých karet včetně červené proti kapitána Jana Bořila. O pohledném fotbale nemohla být ani z jedné strany řeč. Nyní se zdá, že Douděra, který o poločase derby střídal, na představení sebe a svých spoluhráčů rychle zapomněl. Sešívaní navíc dlouhodobě patří v lize k nejvíce faulujícím mužstvům soutěže a na důrazné hře, ostrých zákrocích a dohrávání soubojů vždy stavěla svou hru.

Liberec? Jedenáct frajerů se postaví do branky, kroutil hlavou

Pětadvacetiletý bek se navíc pustil také do budoucího ligového soupeře v podobě libereckého Slovanu, který čeká Slavii v neděli. Jak přiznal, od podještědského celku očekává výrazný beton před vlastní branou.No to je to, o čem mluvím…Evropa je o fotbale a pak přijedete do Liberce, kde se postaví jedenáct frajerů do branky… Moc bych to raději nerozebíral,“ prohlásil na adresu budoucího soupeře. Jeho vyjádření je o to více zarážející vzhledem k tomu, že sešívaní se v Liberci dlouhodobě trápí.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Slavia je přitom aspirantem na titul a hodnota jejího kádru je více než pětinásobná. Není proto divu, že v řadě utkání proti papírově slabším soupeřům musí tlačit do uzamčené obrany. Své by o tom mohly povídat také jiné kluby dominující ve svých domácích soutěžích. Úspěch pro celky s výrazně slabším kádrem je totiž přirozeně vydlážděný pevnou defenzivou. Douděra by se proto místo neobratných vyjádření na adresu budoucího soupeře měl soustředit spíše na fotbal. Jen jeho slova jsou totiž kaňkou na jinak ohromujícím výkonu v Evropské lize.

Je pravda, že David Douděra svým vyjádřením přestřelil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články