Sergio Regulión přiznal, že si pro něj Mourinho připravil nečekaný vánoční dar

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Třináct let. Tak dlouho nezažili fanoušci Tottenhamu Hotspurs radost z vítězství cenné trofeje, naposledy v roce 2008 slavili triumf v anglickém ligovém poháru. Zato poslední ligový titul ze sezóny 1960/61 pamatují už jen pamětníci. Obránce Spurs Sergio Regulión však veří, že letošní sezóna bude pro severolondýnský klub přelomovou. Postarat by se o to měl portugalský kormidelník José Mourinho.

„Netuším, kde jsem to četl, ale José Mourinho vyhrál s každým týmem, který trénoval, mistrovský titul ve druhé sezóně,“ přiznal Regulión, který do Tottenhamu přestoupil teprve v létě z Realu Madrid za 30 miliónů eur (737 miliónů korun). „Vždycky když se na něj podívám, vidím jeho sebejistotu, kterou má a říkám si, že letos vyhrajeme něco velkého. Budeme muset něco vyhrát. S touhle mentalitou věřím, že to dokážeme uskutečnit,“ doufá.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Španělský reprezentant patří mezi dlouhodobé fanoušky Mourinhova trenérského stylu a přiznal, že za jeho působením na ostrovech stojí právě portugalský kouč. „Vždycky jsem říkal, že v za nějáký čas bych chtěl hrát v Premier League, stejně jako jsem říkal, že bych si rád zahrál pod José Mourinhem. Spojila se spousta faktorů a nakonec je to skutečností,“ dodává pro španělský deník AS.

Mourinhův vánoční dar

„Mourinho mi několikrát volal, než jsem se rozhodl pro přestup. To byl důvod proč odejít, protože to, jakým způsobem mne chtěl získat, protože jsem se mu moc líbil mělo smysl,“ pokračuje. „Vždycky říkám tu samou věc, byl bych rád, kdybyste ho pozali tím stylem, jakým ho znám já. Můžu o něm říct tisíc úžasných anekdot,“ pokračuje čtyřiadvacetiletý odchovanec Realu Madrid.

Sergio Reguilón (v bílém) v utkání proti West Hamu United. (zdroj: reuters.com, Neill Hall)

„Například, na Vánoce věděl, že je budu trávit osamotě. Měli jsme 25. prosince trénink a já jsem našel na svém místě krabici. Otevřel jsem ji a v ní bylo uvařené selátko. Řekl mi: ‚Vím, že budeš na Vánoce sám, tak tady máš, abys nemusel vařit večeři a dobře se najedl‘. To jsou detaily, které dělá na denní bázi a lidé o nich nevědí. Pro fotbalistu je velmi důležité, aby trenér věděl, jaký jste i mimo fotbal,“ dodává.

„Pro mě jsou dva nejlepší trenéři Mourinho a Luis Enrique. Každý má svou metodu, stejně jako každý učitel má svůj styl. Luis Enrique má raději španělskou filozofii, což znamená držet míč a být opatrní. Mourinho má rád sílu při držení míče, takže ty tréninky probíhají jinak. Ale ve svém oboru jsou oba špičkoví,“ dodává Regluión.