Sergio Regulión: Když se ozval Tottenham, naváhal jsem. Mourinho je světový manažer

                   

Jako mladík v akademii Realu Madrid zažil dobu, kdy na lavičce Bílého baletu řádil ostřílený José Mourinho. „Byl jsem hodně mladý, a vždycky jsem se s ním chtěl setkat. Nikdy jsem ale neměl to štěstí“ přiznává dnes Sergio Regulión, jehož si právě současný trenér Tottenhamu Hotspurs přeždívaný Special One před sezónou vyhlédl do svého kádru.

Dnes si třidadvacetiletý levý obránce nemůže spolupráci s portugalským koučem vynachválit. „Je to manažer světové úrovně a při mém rozhodnutí o přestupu byl velmi důležitým článke,“ prozradil Sky Sports Regulión.

Španělskému reprezentantovi se nadmíru povedla loňská sezóna. V kádru Realu Madrid byl nechtěný, proto putoval na hostování do Sevilly. Za ní odehrál osmatřiceti utkání a výraznou měrou se podílel i na vítězství v Evropské lize. I proto se ozvala řada velkoklubů, na jejichž nabídky byl ochoten madridský klub přistoupit, Regulión však toužil po spolupráci právě s Mourinhem.

„Měl jsem hodně nabídek, ale jakmile jsem slyšel o Tottenhamově zájmu, bylo to jednoduché,“ řekl. „Opustit moji rodnou zem bylo velmi náročné, stejně jako španělskou ligu a rodinu, ale funguje to dobře,“ zhodnocuje svůj transfer. „Od té doby, co jsem sem přijel, musím uznat, že mě klub velmi dobrým způsobem překvapil. Tréninková zařízení, moji spoluhráči, všechno. Stadion je neskutečný. Opravdu si to tady užívám,“ přiznal.

Pomáhal i Bale

S rozhodováním pomohl Reguliónovi i jeho bývalý a opět současný spoluhráč Gareth Bale. „Mluvil jsem s Baleem, když jsem byl ve Španělsku,“ prozradil. „Říkal mi o nějákých věcech, jak to v Tottenhamu probíhá. Bylo pro mě užitečné sem přijít s někým, kdo už byl mým týmovým kolegou. Mohl jsem se ho zeptat na určité postupy,“ dodal.

„Pravdou je, že mi hodně pomohl, stejně tak i všichni ostatní. Od prvního dne mě všichni moji spoluhráči velmi pěkně přivítali. Chodí za mnou s dotazy, jestli je něco, co potřebuju, nebo jestli mi něják mohou pomoci na hřišti,“ prozradil. Jedinou věcí, která španělského obránce brzdí je tak angličtina, i na té však pilně pracuje.

Přesto i on nezažil nejlepší vstup do sezóny, Spurs z pěti utkání vyhráli jen dvakrát a mají osm bodů. „Anglický fotbal je mnohem dynamičtější a výbušnější než La Liga. Manažer mi dává spoustu rad a získávám spoustu zkušeností, ale pro mě, upřímně, je nejdůležitější týmový výsledek,“ dodává.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články